Kometa Obrowo na wyścigach szosowych

Kometa Obrowo na wyścigach szosowych
2020-09-09

Igor Wierzbowski, Hubert Gil, Wojciech Kowalski, Natalia Konczalska, Sandra Kaczmarek, Mateusz Wiśniewski, Krzysztof Gurzyński reprezentowali naszą gminę w wyścigach szosowych organizowanych w Wielkiej Łące i Koźminku.

W Wielkiej Łące najlepiej spisała się żakini Nadia Figurska, zajmując 8 miejsce, a w Koźminku młodziczka Oliwia Gerc, która zajęła 5 miejsce.

Gratulacje dla naszych zawodników!

***

W Wielkiej Łące  w sobotę 29 sierpnia wwyścigu kolarskim rywalizowali młodzi sportowcy z 5 województw. Były to zmagania o puchar Jacka Żurawskiego - burmistrza miasta i gminy Kowalewo Pomorskie i mistrzostw województwa kujawsko-pomorskiego w kolarstwie oraz rywalizacja w ramach wojewódzkiej ligi uczniowskich klubów sportowych.

W sumie wystartowało 146 zawodniczek i zawodników. Byli to przedstawiciele klubów z pięciu województw. W Wielkiej Łące ścigała się więc jedna trzecia kolarskiej Polski.

W Koźminku (mieście na terenie powiatu kaliskiego) startowało ponad 400 kolarzy z całej Polski. Rozegrano tam: Finał Pucharu Polski, Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Juniorów Młodszych i Juniorek Młodszych, Mistrzostwa Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w kat. Młodzik i Junior Młodszy oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek i Młodzików, Żaków i Żakiń. W sobotę 05.09 odbyła się indywidualna jazda na czas, w drugim dniu zmagań (niedziela 06.09) rozegrano wyścigi ze startu wspólnego.

Dariusz Machajewski

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.