Jest już pierwsza osoba w powiecie zakażona koronawirusem

Jest już pierwsza osoba w powiecie zakażona koronawirusem
2020-03-20

Niestety, jest już pierwsza osoba zakażona koronawirusem w naszym powiecie. To 56- letni mężczyzna, odbywający w domu kwarantannę. Jego stan jest dobry.

- Apeluję, abyśmy wszyscy stosowali się zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego i rządu. Wszyscy mamy wpływ na ograniczenie pandemii koronawirusazwraca uwagę wójt Wieczyński. - Krótko przypomnę najważniejsze zasady: należy często myć ręce, używając mydła i wody. Trzeba unikać osób chorych, kaszlących, a w kontaktach z nimi oraz z innymi osobami zachować co najmniej 1 metr odległości. Podczas kaszlu czy kichania należy zakrywać usta i nos, najlepiej czystą chusteczką, po czym natychmiast ją wyrzucić do zamykanego pojemnika na odpady.  Wiedzę na temat pandemii radziłbym czerpać ze sprawdzonego, aktualizowanego źródła, jakim jest strona rządowa gov.pl/koronawirus. Numer całodobowej infolinii dla osób podejrzewających u siebie zakażenie koronawirusem to 800 190 590.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.