I miejsce na Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym

I miejsce na Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym
2019-05-09

I miejsce - etap wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego!

Zuzanna Mytlewska, uczennica III klasy gimnazjum Szkoły Podstawowej w Obrowie brała udział w półfinale (etap wojewódzki) Ogólnopolskiego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego, który odbył się 27-28.04. 2019r. w Górsku. Drużyna w składzie: Zofia Papińska (Toruń), Zuzanna Mytlewska (Osiek nad Wisłą) oraz Wiktor Kulesza(Cierpice) wywalczyła I miejsce i awansowała do finału centralnego, który odbędzie się 31.05.-02.06. w Augustowie.

 Turniej składa się z kilku konkurencji. Sprawdzają one w sposób wszechstronny wiedzę z zakresu krajoznawstwa, terenoznawstwa, pierwszej pomocy, znajomości roślin, zwierząt i itp.
Rywalizacja odbywa się w trzyosobowych zespołach, ale dodatkowo w każdej konkurencji przyznawane są nagrody indywidualne, dla najlepszych uczestników, zdobywców najwyższych not w danej kategorii. Laureaci finału centralnego są młodymi specjalistami w dziedzinie turystyki i krajoznawstwa Polski. Rokrocznie tematyką przewodnią turnieju jest wiedza o innym województwie, gdzie na zakończenie rywalizacji odbywa się finał centralny.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.