Gmina Obrowo rozwija się dynamicznie

Gmina Obrowo rozwija się dynamicznie
2018-09-06

W roku ubiegłym na inwestycje przeznaczono w gminie łączną kwotę 11.141.726 zł. To wielkość imponująca, która z roku na rok wzrasta.

- Plany inwestycyjne zależą w głównej mierze od wysokości środków zewnętrznych – mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Notujemy w tym względzie stałą tendencję wzrostową. Naszym podstawowym celem jest jej utrzymanie. Bo to oznacza wzrost i rozwój.

Obecnie w gminie ukończono wiele inwestycji. Inne są w trakcie wykonania. Budowana jest świetlica wiejska w Obrowie oraz przeprowadza się rewitalizację parku w Obrowie (wykonane zostaną nowe ścieżki, mała architektura, ławki, parking, siłownia). Zakończyła się rozbudowa Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą. Zaplanowano położenie 12 km asfaltu w miejscowościach: Brzozówka, Głogowo, Dobrzejewice, Szembekowo, Zębowo, Obrowo, Łążyn II. 9 km podbudowy uzyskają drogi w miejscowościach: Brzozówka, Głogowo, Obrowo, Osiek nad Wisłą, Skrzypkowo, Kawęczyn, Sąsieczno, Stajenczynki, Szembekowo, Zawały. Jeśli chodzi o linię kanalizacji Dzikowo-Osiek-Silno, to dobiega końca pierwszy jej etap w Silnie obejmujący ulice: Leśną, Spacerową i Sosnową. W Szkole Podstawowej w Łążynie II będą montowane pompy ciepła. Budowa boiska sportowego w Silnie zakończy się wrześniu tego roku i zaraz po tym rozpocznie się budowa boiska w Łążynie II.

Gmina Obrowo za sprawą Toruńskich Wodociągów została włączona do sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, dzięki czemu problemy z dostawą wody, jak i jej ciśnieniem, zostały rozwiązane. W Głogowie wybudowany został kolektor wodociągowy i kanalizacyjny, zakończony przepompownią oraz stacją ciśnieniową. Natomiast w Silnie powstała pompownia wody oraz tłocznia ścieków.

To głównie dzięki tym zabiegom włodarzy, inwestycjom i przemyślanym działaniom w gminie Obrowo z roku na rok osiedla się coraz więcej mieszkańców. Modernizuje się szkoły, powstają nowoczesne boiska. Dzięki nowym liniom kanalizacyjnym naturalne środowisko jest coraz bardziej przyjazne.

Pod względem liczby mieszkańców gmina Obrowo kwalifikuje się na trzecim miejscu w województwie. Równocześnie jest gminą najmłodszą. Wygląda na to, że właśnie w tej młodości siła.

(RK)

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.