Gimnazjaliści z Dobrzejewic na 6-tkę z plusem

Gimnazjaliści z Dobrzejewic na 6-tkę z plusem
2018-01-19

13 stycznia 2018 r. we Włocławku odbył się finał konkursu przedmiotowego z chemii, w którym uczestniczyło sześcioro uczniów z klas gimnazjalnych z Dobrzejewic. Spośród 6 finalistów: 5 uczniów uzyskało tytuł laureata. Są to: Bartłomiej Kuniński, Remigiusz Katryński, Wojciech Makowski oraz Adrian Słomkowski z klasy IIIa i Mateusz Borowski z klasy III b, zaś Aleksandra Kolbusz uzyskując 70% zdobyła tytuł finalisty konkursu.

 Powyżsi laureaci zasługują za wiedzę i umiejętności z chemii na 6-tkę z plusem!

Gratulacje dla uczniów i rodziców oraz nauczyciela chemii - p. Janusza Iwańskiego, jednocześnie dyrektora Zespołu Szkół w Dobrzejewicach.

Warto wspomnieć, że spośród 50 laureatów wyłonionych w Konkursie Przedmiotowym z Chemii w województwie kujawsko-pomorskim, 5 laureatów to uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzejewicach. Liczba ta stanowi największą liczbę uczniów w powiecie toruńskim. Opiekunem i wychowankiem laureatów jest Lider Edukacji 2017 - Janusz Iwański, który zna potrzeby uczniów, poświęca się dla nich, a także stwarza w swej szkole warunki do wszechstronnego rozwoju swoich wychowanków. Rzadko zdarza się, aby z wiejskiej szkoły udało się wychować 5 laureatów z przedmiotu ścisłego jakim jest chemia. W skali Powiatu Toruńskiego nie było na pewno takiego przypadku, żeby jakaś szkoła miała tylu laureatów. Wynik ten jest także potwierdzeniem faktu, że naszemu dyrektorowi słusznie należał się tytuł Kujawsko-Pomorskiego Lidera Edukacji. 

Ewelina Kuczyńska

 Na zdjęciu: Uczniowie z dyrektorem w czasie zajęć dodatkowych przygotowujących do finału konkursu z chemii.

Od prawej: Uczniowie: Remigiusz, Bartłomiej, Adrian, Aleksandra, Mateusz i Wojciech oraz Dyrektor - p. Janusz Iwański

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.