Ferie w Zawałach: artystycznie, sportowo i naukowo

Ferie w Zawałach: artystycznie, sportowo i naukowo
2020-02-10

Tegoroczne ferie w Zawałach dzieci spędzały na trzy różne sposoby: artystycznie, sportowo i naukowo. W wyjazdach uczestniczyły nie tylko dzieci z Zawał.

Artystycznie było w Skłudzewie, gdzie pod okiem Krzysztofa Majewskiego, byłego nauczyciela plastyki w szkole w Obrowie, odbyły się warsztaty lepienia w glinie. – Zaskoczyło nas pomieszczenie, w którym pracowaliśmy, ponieważ okazało się, że ono również jest z glinymówi sołtys Zawał Alicja Joanna Tarkowska. – Panu Krzysztofowi przekazaliśmy w podziękowaniu książkę dyrektora Artura Affelta, dotyczącą historii obrowskiej szkoły. Tego dnia odbyły się również spacer w terenie oraz ognisko.

Aktywnie, na sportowo spędzano z kolei czas w parku trampolin i w basenach z piankami w Jumparenie w Toruniu.

Naukowo było podczas trzeciego wyjazdu - do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, gdzie poprzez zabawę można było przyswoić sobie odrobinę szkolnych wiadomości.

Transport zapewnił Urząd Gminy Obrowo. W pomoc organizacyjną włączali się też rodzice dzieci.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.