"EU-geniusz w naukowym labiryncie" zakończony

"EU-geniusz w naukowym labiryncie" zakończony
2020-10-15

Zakończył się projekt "EU-geniusz w naukowym labiryncie". Do naszych szkół trafiły nowoczesne pomoce dydaktyczne.

W naszej gminie w projekcie udział wzięły trzy szkoły: w Obrowie, w Osieku nad Wisłą oraz w Dobrzejewicach.

W ramach projektu do szkół trafiły takie pomoce naukowe jak np. radiomagnetofony, zestawy komputerowe, laptopy i tablety, projektor, aparat fotograficzny, a także globus fizyczny, indukcyjny, kompasy, generator van de Graffa, mikroskopy cyfrowe, szkieletowe modele ostrosłupów i graniastosłupów, czy też zestawy preparatów biologicznych i inne zestawy niezbędne w nauce fizyki, biologii i matematyki. Uczniowie w ramach projektu mieli możliwość uczestniczenia w wyjazdach edukacyjnych do Młyna Wiedzy w Toruniu, a nauczyciele za prowadzenie zajęć rozwijających kompetencje kluczowe lub za zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze otrzymywali ustalone w projekcie wynagrodzenia.  

Projekt był realizowany w partnerstwie m.in. z gminą Obrowo i ośmioma jednostkami samorządu terytorialnego z powiatu toruńskiego. Liderem projektu był powiat toruński. 

Środki na realizację projektu pochodziły z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu państwa oraz z wkładów partnerów. Wkład gminy Obrowo wyniósł 21.583,67 zł.

"EU-geniusz w naukowym labiryncie" adresowany był do uczniów oraz nauczycieli szkół kształcenia ogólnego, dla których organem prowadzącym byli partnerzy i lider.

Projekt był realizowany od 1 marca 2018 r. do 30 września 2020 r.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.