Dziś pierwszy dzień wakacji! Pozdrowienia od wójta

Dziś pierwszy dzień wakacji! Pozdrowienia od wójta
2020-06-27

Drodzy Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele gminy Obrowo!

Dziś pierwszy dzień wakacji! Po tak trudnym roku szkolnym, który postawił nowe wyzwania przed nami wszystkimi, chciałbym podziękować Państwu i Wam, drodzy Uczniowie za to, że tak wspaniale sobie poradziliście.

Zdalne nauczanie, którego zasad  uczyliśmy się niemal od podstaw, zadziałało. Mam jednak świadomość, z iloma problemami technicznymi musieli się Państwo zmierzyć. Czasu poświęconego na naukę naszych dzieci nie możemy jednak uznać za straconego. Był to bowiem czas lekcji dla nas wszystkich. Uczyliśmy się nie tylko współpracy z nowymi technologiami. Uczyliśmy się również cierpliwości, dyscypliny, konsekwencji, a nierzadko może nawet rozmów z najbliższymi. To był cenny czas, dzięki któremu jesteśmy bogatsi o nowe doświadczenia.

Na dziś nie wiemy, co przyniesie wrzesień. Sądzę, że wszyscy tęsknimy do „normalnego” nauczania. Epidemia pokazała nam, jak wielką wartością jest ta „normalność”, na którą często utyskujemy. Dlatego miejmy nadzieję, że 1 września wszyscy znów, jak dotąd, spotkamy się na uroczystym powitaniu nowego roku szkolnego.

Drodzy Uczniowie,

Na razie nie myślmy jednak o 1 września. Kończy się czerwiec, a przed Wami wspaniały, wolny czas wakacji. Spędźcie  go tak, jak lubicie najbardziej. Odpoczywajcie, róbcie rzeczy, które nie zawsze są pożyteczne, wartościowe i rozwijające. Pozwólcie sobie czasem na leniuchowanie i nudę, ponieważ po tak trudnym roku szkolnym wszyscy na to zasługujecie.

Pozdrawiam serdecznie!

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.