Dzień pracownika socjalnego

Dzień pracownika socjalnego
2019-11-27

W dniu 21 listopada 2019 r. w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Obrowie na mocy art. 121 par.4 ustawy o pomocy społecznej (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1507 ze zm.) obchodzono Dzień Pracownika Socjalnego. Jest to święto wszystkich pracowników służb społecznych, z tej okazji odbyło się wspólne spotkanie na którym omawiano pracę pracowników socjalnych, opiekunek domowych osób starszych i niepełnosprawnych, asystentów rodziny – wszystkich, którzy bezpośrednio są przy drugim człowieku i służą mu pomocą.

Aktualnie pracownicy socjalni pracują z 420 rodzinami, które otrzymują wsparcie w wysiłkach zmierzających do zaspokojenia niezbędnych potrzeb i umożliwiają im życie w warunkach odpowiadających godności człowieka. Opiekunki domowe osób starszych i niepełnosprawnych mają pod opieką 34 osoby, którymi się zajmują i wspierają w codziennym funkcjonowaniu. Na terenie naszej gminy mamy 10 rodzin, które korzystają ze wsparcia asystenta rodziny zgodnie z ustawą o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Wspólnie z nami święto obchodzili również pracownicy Filii GOPS w Dobrzejewicach. Ich grono realizuje zadania z zakresu świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, świadczenia wychowawczego 500+, programu Dobry Start 300+ oraz ustawy „Za życiem. Dzień Pracownika Socjalnego to również szczególny dzień podsumowania owocnej współpracy z instytucjami takimi jak: PCPR, PCK, MOPR, TCŚR, Policja, Szkoły oraz instytucjami pozarządowymi, takimi jak: fundacje i stowarzyszenia. Dzięki ich wsparciu efektywnie realizujemy ustawowe zadania, pomagając tym samym osobom, które tego potrzebują.

Z tej okazji, Wójt Gminy Obrowo, Pan Andrzej Wieczyński wraz z p.o. Kierownikiem GOPS w Obrowie Panią Renatą Kwiatkowską złożyli wszystkim pracownikom GOPS w Obrowie, serdeczne podziękowania za udzielanie wsparcia i pomoc skierowaną do osób potrzebujących oraz zaangażowanie w wykonywane zadania.

 

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.