Dzień babci i dziadka

Dzień babci i dziadka
2017-01-27

25 stycznia, jak co roku w Przedszkolu przy Szkole Podstawowej im. M. Kopernika w Łążynie II,  zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Święta te mają w Polsce tradycję liczącą ponad pół wieku, pojawiły się bowiem w naszych kalendarzach już w latach 60. ubiegłego wieku i na stałe weszły w nasze kalendarze. Są to Święta, które dają naszym najbliższym wiele ciepła, radości i miłości, wnukowie mogą okazać swój szacunek.

W tym dniu dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny- talent show:  recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na herbatę i słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki.

Warto zadbać, by Dzień Babci i Dzień Dziadka stały się wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć. Nawet najbardziej nowocześni dziadkowie nie powinni w tym dniu zapomnieć zarezerwować sobie nieco czasu na wspólny podwieczorek z wnukami. Dziś Babcie potrafią nie tylko piec smaczne ciasta, a dziadkowie majsterkować. Nowocześni Dziadkowie korzystają z życia ,a wielu z nich doskonale daje sobie radę z komputerami. Dzięki temu łatwiej jest im znaleźć wspólny język z wnukami. 
Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków! 
Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta!!


Paulina Grabowska

Marlena Bogusz

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.