„Dziękujemy za wzorową służbę”

„Dziękujemy za wzorową służbę”
2020-02-08

Ze służbą w Państwowej Straży Pożarnej żegnają się zastępcy komendanta st. bryg. mgr inż. Sławomir Paluszyński oraz st. bryg. mgr inż. Sławomir Kamiński. Dziękujemy za wzorową służbę, okazywaną pomoc, profesjonalizm i dyspozycyjność, dzięki której mogliśmy się czuć bezpiecznie – mówił wójt Wieczyński na uroczystym pożegnaniu komendantów.

Zastępcy komendanta Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu: st. bryg. mgr inż. Sławomir Paluszyński oraz st. bryg. mgr inż. Sławomir Kamiński przechodzą na emeryturę. Uroczyste pożegnanie zasłużonych strażaków odbyło się podczas 13. posiedzenia Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. W posiedzeniu udział wzięli m.in. wójt gminy Obrowo, prezes Zarządu Gminnego Związku OSP, dh Andrzej Wieczyński, nadleśniczy Nadleśnictwa Dobrzejewice Paweł Nas oraz członkowie ZG ZOSP.

- Przez wiele lat mogliśmy liczyć na waszą pomoc, niezawodność, profesjonalizm. Nie było sytuacji, aby panowie przeszli obojętnie obok naszych problemów  - mówił wójt Andrzej Wieczyński.Ujmowała nas zawsze panów życzliwość i ta szczególna „kultura” oficera. Dlatego dziękujemy za wzorową służbę, okazywaną pomoc, profesjonalizm i dyspozycyjność, dzięki której mogliśmy się czuć bezpiecznie.

Nadleśniczy Paweł Nas przypomniał wspólne wyjazdy oraz podkreślał sukcesy komendantów w wychowywaniu młodzieży, która potrafi dziś sprostać wyzwaniom. Zwracał też uwagę na fakt, że mimo suchych lat, na szczęście pożarów w lasach jest coraz mniej. – Wzrosła świadomość społeczeństwa, ale przede wszystkim profilaktyka i edukacja, na które panowie przez lata służby kładli taki nacisk, przynoszą teraz efektypodkreślał nadleśniczy Nas.

Wzruszeni oficerowie dziękowali za dobre słowa i zapewniali o kolejnych latach współpracy. Prosili o pamięć i mówili, że będzie im miło, gdy będą proszeni o pomoc. Obaj komendanci podkreślali wielką rolę, jaką odgrywają jednostki OSP. – Mam wielki szacunek dla ochotniczych straży pożarnychmówił komendant Paluszyński. – To wy zawsze jesteście pierwsi na miejscu, pierwsi służycie pomocą. Poza tym, społecznie pomagacie ludziom. Dla mnie ochotnicze i państwowa straż pożarna stanowią jedność i wzajemnie się uzupełniają.

- Dzięki współpracy można góry przenosićdodawał komendant Kamiński. – Gdyby OSP i PSP nie działały wspólnie, nie odnosiłyby sukcesów i nie cieszyłyby się takim zaufaniem i szacunkiem społeczeństwa.

W znajomym gronie, przy słodyczach i kawie, przyszedł czas na wspomnienia. Wspominano wspólne akcje, w tym zarówno takie, które zagrażały życiu i niosły za sobą ogromne zmęczenie, stres i lęk, jak i takie, które kończyły się śmiechem. – Jak wiadomo, często pomagamy zwierzętom, które nie mogą wydostać się z trudno dostępnych miejsc. Wzywani jesteśmy do kotów, które – zdaniem zgłaszających – utknęły na drzewie. Próbujemy tłumaczyć, że koty najczęściej same schodzą z drzew, ale wyjeżdżamy pomóc. Najzabawniej jest, kiedy zdejmiemy kota z wysokiej gałęzi, a on, jeszcze zanim odjedziemy, ponownie na nią wchodzi, wyraźnie niezadowolony z interwencji - mówili obecni na spotkaniu członkowie Zarządu Głównego Związku OSP.

Wójt Wieczyński wręczył komendantom pamiątkowe dyplomy, kwiaty i okolicznościowe upominki.

Pożegnanie odbyło się 7 lutego w remizie OSP Kawęczyn.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.