Dożynki parafialne

2017-09-19

10 września w Kościele p.w. Miłosierdzia Bożego w Obrowie odbyły się parafialne dożynki i dziękczynienie za 21 lat istnienia parafii, połączone ze zbiórką na rozbudowę kościoła. Tegorocznymi organizatorami uroczystości byli: ksiądz Proboszcz, Radni Obrowa oraz Sołtysi wraz z Radami Sołeckimi. W obchodach święta rolników wzięli udział mieszkańcy Obrowa oraz goście z pozostałych miejscowości gminy.
Uroczystość rozpoczęła się oficjalnie - mszą świętą w samo południe, którą w kościele odprawił ksiądz Proboszcz Tadeusz Lewandowski.

Zgromadzeni po mszy wyruszyli w uroczystym korowodzie z parafialnego kościoła na boisko sportowe. Wieniec dożynkowy – w postaci makiety rozbudowującego się kościoła (wykonany przez Franciszka Urbańskiego i rodzinę Wojtylewskich), chleb oraz kosze niesione przez delegacje miały być wyrazem dziękczynienia za zbiory. Korowód prowadziły lokalne zespoły: Zespół Ludowy „Kawęczynianki”, Zespół Ludowy im. „Kamińskich” oraz Chór Seniora „Sami Swoi” z Obrowo. Rady sołeckie złożyły chleb, który następnie wraz z sołtysami pokroili i podzielili się nim ze wszystkimi uczestnikami dożynkowego święta. Uroczystości dożynkowe uświetniały również dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Obrowie, Osiecka Grupa Teatralno Wokalna, Tomek Kamiński.

 Na boisku mieszkańcy mogli spróbować kiełbasek, grochówki, ciasta. Dla dzieci była dostępna zjeżdżalnia, dmuchany zamek, konkursy z nagrodami, słodycze. Oko cieszyły uśmiechnięte pomalowane buźki najmłodszych dzieci. Dożynki zakończyły się zabawą z zespołem „Samsolo” oraz „Sky”. Suma zebranych datków na rozbudowę kościoła wyniosła 10.000 zł. Dużą część tej sumy zebrali strażacy rozprowadzając cegiełki na rozbudowę. Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do przygotowania dożynek parafialnych: wolontariuszom, strażakom, pracownikom Szkoły w Obrowie i Urzędu Gminy w Obrowie oraz Gminnego Ośrodka Kultury a w szczególności: Księdzu Proboszczowi, Wójtowi gminy Obrowo Andrzejowi Wieczyńskiemu, Mirosławie Kłosińskiej, Marii Lewandowskiej, Wiesławowi Raciniewskiemu, Wiesławowi Popławskiemu, Andrzejowi Wierzbickiemu, Stanisławowi Lewandowskiemu, Piotrowi Wojtylewskiemu, Dorocie i Zbigniewowi Zażyckim, właścicielom sklepu PICO – Marzannie i Jarosławowi Przystalskim, Agrotrans Obrowo - Dariuszowi Piętce, Elżbiecie Celmer, Anecie i Pawłowi Zientarskim, Zajazdowi Rytkówka - Katarzynie i Robertowi Rytkom, Mirosławie i Pawłowi Lisińskim, Cel – Trans- Marii i Dominikowi Celmer, Stadninie Koni Caruso, Piekarni Głogowo - Barbarze i Krzysztofowi Rumińskim,  Masarni Miliszewy - Helenie i Stefanowi Romanowskim,  Masarni Witowąż – Piotrowi Lisińskiemu, Grażynie i Markowi Ziółkowskim, Lidii i Mirosławowi Szymborskim, Annie i Piotrowi Perlik, Emilii Leśniewskiej, Annie i Marcinowi Zych, Zespołowi „Weris” – Romanowi Osfald, Tomaszowi Kamińskiemu, „Samsolo”-  Mariuszowi Gajek, Stihl Toruń, Etpol Toruń, Auto Mar Toruń, Hodowli Papug u Edka Toruń, Trakt –Gigant Toruń, Automar wozy pożarnicze Toruń, Automar wypożyczalnia limuzyn, Zamew Toruń.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.