Do końca tygodnia w naszych szkołach nie ma lekcji

Do końca tygodnia w naszych szkołach nie ma lekcji
2020-10-14

We wszystkich publicznych szkołach naszej gminy do końca tygodnia nie będzie lekcji. Wójt apeluje do dyrektorów o pisemne zawnioskowanie do sanepidu o zamknięcie szkół.

W związku ze znacznym wzrostem zakażeń koronawirusem w naszej gminie oraz coraz większą ilością osób na kwarantannie dyrektorzy publicznych szkół w naszej gminie: w Osieku nad Wisłą, Dobrzejewicach, Łążynie II i w Brzozówce po rozmowie z wójtem Andrzejem Wieczyńskim wprowadzają tzw. dni dyrektorskie w okresie 15 – 16 października. Szkoła Podstawowa w Obrowie pozostaje zamknięta na mocy decyzji sanepidu.

We wszystkich ww. szkołach do końca tygodnia nie będzie lekcji, ale placówki zapewnią opiekę świetlicową tym dzieciom, których oboje rodzice pracują lub wychowują dziecko niepełnosprawne.

- Trzykrotnie w tym tygodniu zaapelowałem do dyrektorów, aby indywidualnie pisemnie zwrócili się do sanepidu o wydanie decyzji o zamknięciu placówki. Od sierpnia mówiłem, że moim zdaniem szkoły powinny wprowadzić nauczanie zdalne. Teraz jest najwyższy czas, aby przedstawić sanepidowi nasze argumenty za tym rozwiązaniem. Dyrektor szkoły w Obrowie zgodę sanepidu na zamknięcie placówki otrzymał. Liczę na to, że i kolejne szkoły w naszej gminie sanepid zdecyduje się zamknąć – informuje wójt Obrowa Andrzej Wieczyński.

fot. Łukasz Piecyk

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.