Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu

Diecezjalne Dni Młodzieży w Hartowcu
2018-08-07

Młodzież gminy Obrowo, w tym z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą kolejny już raz brała udział w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu, które odbyły się w dniach 19-22 lipca. Przybyło około 300 młodych ludzi z okolic Torunia i nie tylko. Było to wspaniałe, owocne i przepełnione radością spotkanie. Odbywało się ono w przepięknym miejscu, na „łonie natury”. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała. Dla uczestników zostały zorganizowane koncerty muzyki chrześcijańskiej: zespołu „Exodus 15”, „Som Gorsi” oraz ks. Jakuba Bartczaka. Młodzież wysłuchała świadectw, między innymi Tomka Budzyńskiego z rockowego zespołu „Armia”. Nie mogło zabraknąć codziennych, wspólnych tańców oraz śpiewu. Oprócz pozytywnego szaleństwa, DDM to czas skupienia i wspólnej modlitwy. To okazja do pojednania... Wysłuchaliśmy również wielu wspaniałych konferencji. Sobotniej Eucharystii przewodniczył wyjątkowy gość, biskup Wiesław Śmigiel.

Młodzież wróciła z „naładowanymi akumulatorami”. Z utęsknieniem czeka na kolejne DDM  w Hartowcu.

Warto wspomnieć, że Diecezjalne Dni Młodzieży odbyły się dzięki pomocy marszałka kujawsko-pomorskiego, władz lokalnych oraz ofiarności lokalnej społeczności.

Chciałabym serdecznie podziękować Panu Wójtowi Gminy Obrowo, Andrzejowi Wieczyńskiemu oraz Pani Sekretarz, Mirosławie Kłosińskiej za zapewnienie transportu w obie strony, Panu kierowcy, Wiesławowi oraz Pani Joannie Myszkowskiej za pomoc.

 

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.