Bitwa Regionów 2019

Bitwa Regionów 2019
2019-08-28
Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Bydgoszczy informuje, iż 1 września 2019r. w Myślęcinku podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego odbędzie się półfinał konkursu „Bitwa Regionów”.  Bitwa Regionów to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach. I etap to weryfikacja nadesłanych zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. II etap (półfinał) – przygotowanie i prezentacja potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas kulinarnego wydarzenia w każdym z województw.  Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów podczas eliminacji wojewódzkich, przechodzi do finału. Finał -najlepszych 16 drużyn z całego kraju spotka się 29 września br. podczas Targów „Smaki Regionów” w Poznaniu. Na zwycięzców półfinałów i finałów czekają atrakcyjne nagrody, a najlepsze Koło zostanie uhonorowane Pucharem Ministra Rolnictwa 
i Rozwoju Wsi. 

Poza konkursem odbędą się występy Zespołów Pieśni i Tańca Regionu Kujawsko-Pomorskiego, wystawa twórczości ludowej, wystawcy z miodami, rękodziełem oraz degustacja żuru przygotowywanego na żywo przez młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy oraz wiele innych atrakcji.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.