Aktywność – mój sposób na życie. Trwają spotkania

Aktywność – mój sposób na życie. Trwają spotkania
2020-09-11

Szesnaście osób z naszej gminy uczestniczy w zajęciach realizowanych w ramach projektu Aktywność – mój sposób na życie. Celem projektu jest integracja mieszkańców Obrowa.

Projekt prowadzą Dział Edukacji urzędu gminy i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Jego celem jest integracja mieszkańców gminy i wzmocnienie ich aktywności społecznej. Zajęcia odbywają się w dwóch miejscach naszej gminy: w Osieckim Klubie Kultury oraz w remizie strażackiej w Kawęczynie.  Potrwają do początku października.

W projekcie zaplanowano szereg warsztatów i spotkań podzielonych na trzy grupy tematyczne:

Część I. Aktywizacja społeczna
W ramach tej części odbędą się grupowe zajęcia z rękodzieła i spotkania z psychologiem. Osoby uczestniczące w projekcie będą miały również okazję do indywidualnych spotkań z ekspertem aktywizacji społecznej.

Część II. Wycieczki
Autorzy projektu zaplanowali dla uczestników cztery wycieczki integracyjne do następujących wiosek tematycznych: mydlarskiej, chlebowej, miodowej i górniczej.

Część III. Trening osobisty
Ta część spotkań obejmuje warsztaty z zakresu komunikacji  i wyrażania emocji, z zakresu radzenia sobie z konfliktem, funkcjonowania w grupie oraz organizacji czasu.

 

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.