Aktualności

2019-06-25

Wyróżnienia dla zawodników Komety Obrowo

Wyróżnienia dla zawodników Komety Obrowo
Kategoria:   UKS Kometa Obrowo,  Galeria
Wyróżnienia Starosty Powiatu Toruńskiego za osiągnięcia sportowe z 2018 r. odebrali: Agata Kowalska, Martyna Marcinkowska, Jakub Kasparow, Filip Strzelecki, Wojciech Kowalski, Tomasz Błażejewski, Oliwia Gerc, Zuzanna Charyga i trener Janiaczyk Błażej.
więcej
2019-06-25

Mieszkaniec Osieka nad Wisłą zagrał w filmie!

Mieszkaniec Osieka nad Wisłą zagrał w filmie!
Kategoria:   Życie gminy,  Galeria
Wojciech Szymański, mieszkaniec Osieka nad Wisłą oraz uczeń ZS w Osieku nad Wisłą był jednym ze zwycięzców castingu i zagrał w filmowej adaptacji „Bajki ze Złotorii”. Premiera filmu odbyła się 3 czerwca w Chełmży. To ogromny zaszczyt dla naszej gminy. Gratulacje Wojtek!
więcej
2019-06-25

Wyjazd do Opery Nova

Wyjazd do Opery Nova
Kategoria:   Galeria,  Kultura
Sobotni wieczór, 15 czerwca 70-osobowa grupa z gminy Obrowo spędziła bardzo kulturalnie. Wyjechaliśmy do Opery Nova na balet Sergiusza Prokofiewa „Romeo i Julia”. Przepiękne kostiumy, scenografia a przede wszystkim zdolni artyści wprowadzili nas w zachwyt. Był to cudowny wieczór, pełen wspaniałych doznań artystycznych.
więcej
2019-06-24

Zostań Honorowym Dawcą Krwi

Kategoria:   Galeria,  Informacje
Najserdeczniejsze podziękowania i wyrazy szacunku kierujemy do wszystkich osób, które odpowiedziały na nasz apel i stawiły się w mobilnym punkcie poboru krwi w celu oddania tego cennego daru dla naszej mieszkanki Hanny Michalskiej.
więcej
2019-06-21

Gmina Obrowo otrzymała „Tytuł Platynowy Hit 2019”

Kategoria:   Galeria,  Informacje
Na zamku w Gniewie podczas czerwcowej jubileuszowej Gali Konkursu Gospodarczo-Samorządowy HIT Pomorza i Kujaw, gmina Obrowo otrzymała „Tytuł Platynowy Hit 2019”, za działanie proekologiczne w zakresie modelowej selektywnej zbiórki odpadów oraz za własny program wykorzystywania energii odnawialnej poprzez dofinansowania do zakupu i montażu pomp ciepła i kolektorów słonecznych.
więcej
2019-06-20

Fundacja TRYBIK w akcji ...

Kategoria:   Informacje
W ostatnim czasie sporo dzieje się w fuundacyjnym życiu, sprzyja temu wiosenna pora, liczne festyny organizowane przez różne instytucje, jak i ważne daty zapisane w kalendarzu.
więcej
2019-06-20

Sukcesy drużyny ratownictwa przedmedycznego

Kategoria:   Życie gminy,  Informacje
W maju 2019 r. drużyna ratownictwa przedmedycznego ze SP w Brzozówce zaprezentowała swoją wiedzę i praktyczne umiejętności podczas XIII Finału Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy Życie w Bydgoszczy oraz podczas IV Toruńskich Manewrów Ratowniczych w IX LO w Toruniu.
więcej
2019-06-20

Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach

Kategoria:   Informacje
Liceum Ogólnokształcące w Dobrzejewicach istnieje od 2003 roku. Należy do bardzo wąskiego grona liceów wiejskich. Skoro jest to grono bardzo wąskie, można by je nazwać elitarnym. Oczywiście, to przesada, ale nie jest też w niczym gorsze od większości liceów miejskich. Często jednak spotyka się ze stereotypowym, bardzo krzywdzącym, odbiorem. Pokutuje bowiem przekonanie, że wiejska szkoła nie daje uczniom takich możliwości, jakie oferuje im placówka w mieście.
więcej
2019-06-19

Zostań honorowym dawcą krwi

Kategoria:   Informacje
Już w najbliższą sobotę od godz. 9:00 do 14:00 przy budynku Urzędu Gminy w Obrowie ul. Aleja Lipowa 27 stanie mobilny punkt poboru krwi. Będzie możliwość oddania tego cennego daru dla naszej mieszkanki Hanny Michalskiej.
więcej
2019-06-19

Absolutorium

Absolutorium
Kategoria:   Galeria,  Informacje
Rada Gminy każdego roku podejmuje uchwałę w sprawie udzielenia absolutorium dla Wójta Gminy z tytułu wykonania budżetu. Tak też było 17 czerwca 2019 roku, lecz tym razem w/w uchwała, zgodnie z nowelizacją ustawy o samorządzie gminnym poprzedzona była przedstawieniem przez Wójta Gminy Obrowo "Raportu o stanie gminy za 2018 rok", który obejmuje podsumowanie działalności Wójta w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał Rady Gminy.
więcej
2019-06-17

Wyróżnienie Marszałka dla Dyrektora SP w Obrowie

Wyróżnienie Marszałka dla Dyrektora SP w Obrowie
Kategoria:   Galeria,  Informacje
W niedzielę 16 czerwca 2019 r. w CKK Jordanki w Toruniu odbyła się gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej.
więcej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.