Akademia „Plant for the Planet” w Brzozówce

2015-09-28
Dzięki aktywnemu włączeniu się Grupy ZOTT – producenta mlecznych rozkoszy jako głównego partnera do powyższej inicjatywy oraz wsparciu ze strony Nadleśnictwa Dobrzejewice, WFOŚiGW w Toruniu, jak również zaangażowaniu pani Anny Koźlikowskiej - Dyrektor Zespołu Szkół w Brzozówce i przychylności władz Gminy Obrowo, możliwe było posadzenie przez dzieci drzewek pod hasłem „Stop talking. Start planting” - „Koniec rozmowom. Początek działaniom” oraz zrealizowanie pozostałych celów akademii ekologicznej.           
Uczestnicy tegorocznych warsztatów zdobywali wiedzę słuchając referatu pt. „Teraz my – dzieci ratujemy Ziemię” wygłoszonego przez uczniów z Opola – uczestników akademii ekologicznej z 2013 r. Ponadto pracując w czterech gupach nasi młodzi ekolodzy określali najbogatsze rejony świata i kontynenty o najwyższej emisji dwutlenku węgla oraz miejsca najbardziej zaludnione – była to gra pt.: „Świat”. Odbyło się także szkolenie z retoryki – każdy może zostać ambasadorem ekologicznym. Kolejnym zadaniem uczestników akademii ekologicznej była wspólna wyprawa do lasu w Leśnictwie Brzozówka by posadzić drzewka – akcja pt.: „Drzewo za drzewo”. Dzieci wzorowo sprawdziły się w trudnej sztuce sadzenia lasu sosnowego. Po powrocie do szkoły przyszedł czas na tworzenie własych projektów – dzieci wypracowały, a następnie zaprezentowały swoje plany i wizje chronienia środowiska. 
Wszystkim uczestnikom zapewniony był całodniowy posiłek, a na koniec dnia każde z dzieci otrzymało certyfikat uczestnictwa w warsztatach potwierdzający stanie się ambasadorem sadzenia drzew dla naszego przetrwania. Jako Ambasadorzy Sprawiedliwości Klimatycznej dzieci przekazują informacje dorosłym i innym dzieciom na temat kryzysu klimatycznego. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.