Absolutorium

Absolutorium
2016-06-16

Na sesji Rady Gminy Obrowo w dniu 2 czerwca 2016 roku jednogłośnie podjęta została uchwała w sprawie udzielenia absolutorium Wójtowi Gminy Obrowo za 2015 rok.

Na terenie gminy realizowany jest szereg inwestycji, który stwarza dogodne warunki dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie gminy jak również służy poprawie warunków bytowych mieszkańców gminy.

W roku ubiegłym znaczne środki przeznaczone zostały na budowę wodociągów, kanalizacji , budowę i modernizację dróg gminnych oraz remont budynku urzędu gminy.

Łącznie na inwestycje wydatkowano środki w wysokości 7,5mln. zł. przy zrealizowanych wydatkach w wysokości 52,2 mln. zł.

Gmina dofinansowuje m.in. przedszkola niepubliczne działające na terenie gminy, budowę oczyszczalni przydomowych, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła a także dba o dobry wizerunek lokalnej społeczności.

W roku 2015 wydatki na oświatę kształtowały się na poziomie 21,6 mln.zł. na pomoc społeczną 7,1mln.zł.

Wykonanie budżetu za rok 2015 pozytywnie zaopiniowała Regionalna Izba Obrachunkowa oraz Komisje Rady Gminy w Obrowie.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.