Przejście do sekcji:

Treść strony - kwiecien

Katarzyna Cichopek zamieszka wśród nas

Aktorka Katarzyna Cichopek zamieszka w naszej gminie.  Pani Kasia dopełniła dziś w urzędzie ostatnich formalności. Zameldowała się w Urzędzie Stanu Cywilnego i złożyła deklarację dotyczącą odpadów. W związku z tym, że na terenie gminy Obrowo mieszka coraz więcej znanych osób, podjęliśmy decyzję o prowadzeniu na naszej stronie nowej rubryki. Będziemy w niej zamieszczać gorące informacje o życiu gminnych celebrytów. Prosimy Państwa o pomoc w nazwaniu działu.

Znana i lubiana aktorka Katarzyna Cichopek zamieszka w naszej gminie. Pani Kasia po rozstaniu z mężem, tancerzem Marcinem Hakielem, zamierza sprzedać ich wspólny dom i osiąść wraz z dziećmi w spokojnej miejscowości niedaleko miasta. Mieszkająca w Czernikowie przyjaciółka Kasi Cichopek poleciła jej naszą gminę jako idealne miejsce do zamieszkania.

- Iwona wspominała, że jest tu jezioro, są piękne lasy, a gmina dba o szkoły i stwarza doskonałe warunki do edukacji dzieci. Dla mnie, jako dla mamy, to priorytetymówi Katarzyna Cichopek. – Zdecydowałam się więc zamieszkać w Obrowie.

Aktorka dopełniła dziś w urzędzie ostatnich formalności. Zameldowała się w Urzędzie Stanu Cywilnego i złożyła deklarację dotyczącą odpadów. Aktorka chętnie rozdawała autografy zaskoczonym jej obecnością klientom urzędu.

W kolejnym numerze Kuriera Obrowa zamieścimy wywiad z panią Cichopek.

W związku z tym, że na terenie gminy Obrowo mieszka coraz więcej znanych osób, podjęliśmy decyzję o prowadzeniu na naszej stronie internetowej nowej rubryki. Będziemy w niej zamieszczać gorące informacje o życiu gminnych celebrytów. Prosimy Państwa o pomoc w nazwaniu działu. Propozycje prosimy zamieszczać w komentarzach pod postem o Kasi Cichopek, opublikowanym na naszym profilu fb: obrowo-naszagmina

Weekend w Obrowie

Prezentujemy zestawienie wydarzeń na kolejny weekend w gminie Obrowo - planujemy spędzić go jak zwykle aktywnie i na sportowo!
  • W sobotę 2 kwietnia o godzinie 11:00 ze Smogorzewca z ul. The Beatles tradycyjnie rusza kolejny marsz Nordic Walking za Uśmiech. Na marsz zaprasza organizator Kazimierz Musiałowski.
  • W sobotę 2 kwietnia od godz. 11:30 Koło Gospodyń Wiejskich "Sąsiedzkie Klimaty" oraz Sołtyska Sąsieczna zapraszają na sąsiedzkie sprzątanie lasu. Zbiórka przed świetlicą w Sąsiecznie. Od godz. 13:00 organizatorzy zapraszają na ognisko (smakołyki we własnym zakresie).
  • W sobotę 2 kwietnia od godziny 9:00 w Osieku nad Wisłą zostaną rozegrane drużynowe biegi przełajowe dla dziewcząt i chłopców ze szkół gminy Obrowo (roczniki 2007-2008 oraz 2009 i młodsze).
  • W niedzielę 3 kwietnia od godziny 10:00 w Szkole Podstawowej w Brzozówce odbędzie się zaległy  6. Otwarty Turniej Tenisa Stołowego. Są to ostatnie zawody z cyklu turniejów tenisa stołowego w sezonie 2021/2022.
 
Życzymy udanego weekendu!
  • sasiedzkie_sprzatanie_lasu

16 kolejnych strażaków z tytułem ratownika

16 strażaków ochotników, w tym jedna druhna, zdało egzamin w zakresie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Tym samym zdobyli tytuł ratownika.  O tym, że nasi druhowie wezmą udział w szkoleniu, zdecydowali mieszkańcy gminy Obrowo. To bowiem dzięki ich głosom strażacy pozyskali z funduszu obywatelskiego powiatu toruńskiego fundusze na szkolenie.

Uczestnicy kursów kwalifikowanej pierwszej pomocy są przygotowywani do udzielania czynności ratunkowych przez ratowników, zgodnie z rozporządzeniem o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Po ukończeniu kursu i zdaniu egzamin uczestnik otrzymuje tytuł ratownika.

- Kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy to nie jest więc zwykły kurs pierwszej pomocy. Ten kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla osób współpracujących lub chcących wejść we współpracę z Krajowym Systemem Ratownictwa Medycznego i Państwowym Ratownictwem Medycznym, a zatem chociażby dla strażaków Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnejwyjaśnia Sławomir Lewandowski, inspektor ds. zarządzania kryzysowego, obrony cywilnej i przeciwpożarowej, naczelnik OSP Kawęczyn.

Obecnie ponad połowa strażaków ochotników  terenu gminy Obrowo posiada tytuł ratownika. - Obyśmy nie musieli wykorzystywać nabytych umiejętności w życiu codziennym, lecz tylko na szkoleniach doskonalących umiejętności zaznacza naczelnik Lewandowski.

Strażacy dziękują za pomoc w przygotowaniu wniosku do budżetu obywatelskiego powiatu Barbarze Mońko – Juraszek. Podziękowania składają też Mariuszowi Gruszce z firmy Auto Złomowiec Kawęczyn za udostępnienie placu i samochodów do ćwiczeń oraz firmie Profesjonalni Wojciech Lach iArkadiuszwi Szewczykowi za profesjonalne przygotowanie do egzaminu.

Druhowie z naszej gminy pomagają w pożarze na toruńskim składowisku

W nocy z 4 na 5 kwietnia br. na składowisku odpadów przy ul. Kociewskiej wybuchł pożar. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Ogień zajął hałdę odpadów o powierzchni 600 m kw. i wysokości 5 m. W akcji udział wzięło 19 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, wśród których było 20 druhów z terenu naszej gminy. Składowisko położone jest daleko od zabudowań i nie ma zagrożenia skażenia powietrza.

Nasi strażacy z OSP KSRG Szembekowo, OSP KSRG Osiek nad Wisłą oraz OSP KSRG Dobrzejewice do akcji wyjechali o 1 nocy i nadal godz. 14, 5 kwietnia 2022 roku) i biorą udział w dogaszaniu pożaru. - Druhowie, doceniam waszą postawę i gotowość do pracy i pomocy o każdej porze - dziękuje strażakom wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.
 
- Pożar został ujawniony dzięki monitoringowi. W szczytowym momencie obejmował aż 1000 m kw. powierzchni wysypiska odpadów komunalnych na ul. Kociewskiej. Akcja była trudna, teraz trwa żmudne dogaszanie, trzeba rozgarniać odpady, by dotrzeć w głąb, do źródła ognia, które jest zalewane wodą. Na miejscu powstał w tym celu zbiornik rezerwowy. Wykorzystywany jest sprzęt MPO, który m.in. dowozi piach do zasypywania trawionych ogniem lokalizacji, by odciąć dopływ powietrza - informuje prezydent Torunia Michał Zaleski.

Na tę chwilę trudno jest podać przyczynę pożaru. To wykażą działania biegłych w zakresie pożarnictwa, policji, a także zapis monitoringu.

Informację przekazujemy za www.torun.pl gdzie znajdą Państwo więcej szczegółów o pożarze.

 

Można już składać wnioski o świadczenie pieniężne za pomoc uchodźcom

Złożenie wniosku umożliwia ubieganie się o refundację kosztów pobytu uchodźców. Osoby udzielające gościny uchodźcom będą mogły otrzymać 40 zł dziennie za osobę.

Zgodnie z podanym wzorem we wniosku należy podać dane osobowe wnioskodawcy, liczbę osób, na które wnioskodawca chce uzyskać świadczenie oraz adres miejsca pobytu osób przyjętych do zakwaterowania.

Wnioskodawca zobowiązany jest do złożenia oświadczenia, że zapewniono zakwaterowanie i wyżywienie przyjętej osobie i że nie zostało pobrane dodatkowe wynagrodzenie za wynajem ani inne świadczenia z tego tytułu. Oświadczenie składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia. Do wniosku należy dołączyć wypełnione karty osób przyjętych do zakwaterowania.

Zgodnie z obowiązującym od 15 marca rozporządzeniem ws. świadczenia pieniężnego przysługującego z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy wysokość świadczenia została ustalona w kwocie 40 zł za osobę dziennie. Świadczenie będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu.

Gdzie złożyć wniosek?

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie
Aleja Lipowa 27
87-126 Obrowo
parter, pokój nr 14

Prosimy o wcześniejsze umawianie się telefoniczne z pracownikami.

tel. 56 678 60 22 wew. 131
kom. 720 828 242

 

Amelia Wierzba kolejny raz ulubienicą jury

Nasza ubiegłoroczna laureatka Akademii Zdolnych kolejny raz zachwyciła jury. W ubiegłą sobotę (02.04.2022 r.) wystąpiła na IX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej w Hali Sportowo-Widowiskowej w Łebie. Amelia wystartowała w czterech kategoriach, w których zdobyła dwa srebrne i dwa złote medale. Nie były to jej jedyne wyróżnienia. Występ naszej młodej tancerki zachwycił skład sędziowski tak bardzo, że jury postanowiło uhonorować jej udział nagrodą specjalną w postaci pięknego pucharu.

Na imprezie, którą honorowym patronatem objął burmistrz miasta Łeby Amelia wystartowała w czterech kategoriach:

  • choreografia Solo Taniec Współczesny - 1. miejsce;
  • Impro Solo Jazz Dance - 1. miejsce;
  • choreografia Solo Jazz Dance - 2. miejsce;
  • Impro Solo Taniec Współczesny - 2. miejsce.

Organizatorami zawodów byli Agencja Artystyczna "Bravo", Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Nowoczesnego w Lęborku, Miasto Łeba i Szkoła Podstawowa w Łebie.

Gratulujemy ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach.

  • Amelia Wierzba Łeba (1)
    Amelia Wierzba na IX Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Baletowej

Igrzyska sportowe Gminy Obrowo w drużynowych biegach przełajowych

W sobotę 02.04.2022 r. w Osieku nad Wisłą zostały przeprowadzone igrzyska sportowe Gminy Obrowo w drużynowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców z roczników 2009 i młodsi oraz 2007-2008. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się przedstawicielki SP Obrowo (rocznik 2009 i mł.) oraz ich starsze koleżanki z SP w Brzozówce. Wśród chłopców w obydwóch rocznikach najlepsi okazali się uczniowie z SP w Brzozówce. W zawodach uczestniczyło aż 119 osób.

W zawodach powiatowych udział wezmą uczniowie z ww. szkół oraz trójka najlepszych indywidualnie w każdej kategorii. Naszą gminę w Złejwsi Małej będą reprezentować:

  • Dziewczęta rocznik 2009 i mł. - SP Obrowo, Alicja Piątkowska (Łążyn II), Martyna Kiernozek (Obrowo), Laura Szuprycińska (Brzozówka);
  • Chłopcy rocznik 2009 i mł. - SP Brzozówka, Krzysztof Mejer (Brzozówka), Oskar Dobrzeniecki (Łążyn II), Igor Konczalski (Brzozówka);
  • Dziewczęta rocznik 2007-2008 - SP Brzozówka, Zofia Konczalska (Brzozówka), Martyna Wiczyńska (Brzozówka), Dagmara Jędrzejewska (Łążyn II);
  • Chłopcy rocznik 2007-2008 - SP Brzozówka, Adam Mejer (Brzozówka), Mateusz Kukuła (Brzozówka), Szymon Kulasiński (Brzozówka).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą, sportową rywalizację, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym szczeblu!

Pełne wyniki znajdują się w załączniku poniżej.

  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 24
  • 27
  • 29
  • 3
  • 30
  • 31
  • 4
  • 40
  • 5
  • 50
  • 51
  • 56
  • 57
  • 58
  • 59
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 60
  • 61
  • 62
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66
  • 67
  • 69
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 80

Po raz piąty nasza gmina gościła karateków z całej Polski

Sobota była prawdziwym świętem sportu w naszej gminie. Wszystko za sprawą już piątej edycji AWAR CUP - ogólnopolskiego turnieju karate pod honorowym patronatem wójta Obrowa. Organizatorem zawodów był Polski Związek Karate Komisja Karate Fudokan wraz z Akademią Karate Tradycyjnego Budo z Obrowa. Do hali sportowej w Szkole Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą zjechało się ok. 100 zawodników z terenu całej Polski. 

Podopieczni sensei Jarosława Mejera na swoim tereni zaprezentowali się wzorowo, zdobywając w sumie aż 47 medali! Zadanie nie było proste, gdyż rywalizowali z zawodnikami z Krajenki, Okonek, Głubczyna, Złotowa, Tarnówki, Jastrowia, Środy Wielkopolskiej(ŚKSMikasa), Aleksandrowa Łódzkiego, Warszawy i Otwocka. Zawody odbywały się w siedmiu kategoriach wiekowych w technikach kihon, kodachi, kata, kumite oraz kichon ippon kumite. Pełne wyniki znajdują się w załączniku poniżej. Naszych zdolnych karateków rozpoznacie po przynależności klubowej (AKT Budo przy nazwiskach).

Dziękujemy organizatorom za przeprowadzenie zawodów, które jak zawsze stały na bardzo wysokim poziomie, zawodnikom za wspaniałą sportową rywalizację i odwiedzenie naszych skromnych progów, a wszystkim medalistom (w szczególności naszym!) serdecznie gratulujemy!

  • IMG_1619
  • IMG_1627
  • IMG_1630
  • IMG_1633
  • IMG_1634
  • IMG_1636
  • IMG_20220402_133132
  • IMG_20220402_133621
  • Resized_20220402_134646 (1)
  • IMG_1635
  • IMG_1637
  • IMG_1638

Cykl turniejów tenisa stołowego zakończony

Sześć razy spotykali się pasjonaci tenisa z terenu naszej gminy i gmin ościennych. W trakcie tych sześciu niedziel czas na sportowo spędziło w sumie 41 osób, większość to mieszkańcy naszej gminy. Na ostatniej imprezie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Piotr Zieliński z Brzozówki, 2. miejsce zajął Mateusz Bytner z Dąbrówki, 3. lokata przypadła Jakubowi Krzyżanowskiemu. Wśród kobiet zwyciężyła Monika Sonnenberg z Szembekowa, 2. miejse zajęła Danuta Chylicka z Czernikowa, 3. Agnieszka Rutkowska z Głogowa.

Niedzielny turniej pozwolił również podsumować wyniki z wszystkich imprez. W klasyfikacji Grand Prix ze 117 punktami zwyciężył Piotr Zieliński, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Bytnerowi, który zgromadził 79 punktow, trzeci Jakub Krzyżanowski w cyklu imprez skompletował 65 punktów. Wśród kobiet największą liczbę punktów uzyskała Agnieszka Rutkowska - okrągłe 88. Druga w klasyfikacji Danuta Chylicka uzyskała 57 punktów, a podium zamknęła Aleksandra Bytner z 43 punktami. Pełne wyniki wraz z punktacją znajdują się jak zwykle w załączniku poniżej.

Na koniec najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a zwycięzcom (tym niedzielnym i tym w klasyfikacji generalnej) gratulujemy sukcesu. Do zobaczenia w kolejnym cyklu!

  • 001
  • 002
  • 003
  • 004
  • 005
  • 006
  • 008
  • 009
  • 011
  • 012
  • 013
  • 014
  • 015
  • 016
  • 017
  • 018
  • 019
  • 020
  • 022
  • 024

Orzeł przegrywa, ale nadal ma szansę na awans

Wyjazdowe mecze nie są w tym sezonie specjalnością naszych Orłów. W meczach domowych punktują o wiele częściej, ale powody do radości, choć małe, to nadal są. Nasi piłkarze zameldowali się w najlepszej szóstce toruńskiej "KEEZA" Klasy B i nadal mają szansę na szczęśliwe zakończenie. Na tym pozytywy się kończą. W weekend ich rywale z Unifreeze Górzno byli wyraźnie lepsi i przełożyło się to również na wynik. Piłkarze z Głogowa wracają z wyjazdu na tarczy, ale z dużymi nadziejami.

Przed spotkaniem wszystko wyglądało dobrze, bilans dwa zwycięstwa i remis z wiceliderem tabeli LZS Świedziebnia. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i nasze Orły miały wszelkie argumenty, by liczyć na korzystny rezultat w kolejnym spotkaniu. Niestety, jak to często bywa w sporcie, czegoś zabrakło, jak zwykł mawiać Tomasz Hajto - "To są właśnie te detale". Rywale tego dnia byli zwyczajnie lepsi i widać to nawet po wyniku. Porażka 4:0 na pewno boli, ale trzeba szukać pozytywów. Mimo niezbyt korzystnego rezultatu nasi piłkarze nadal mają szansę awansować, ale do tego będzie potrzebna o wiele lepsza gra. Trzymamy kciuki, aby ten niedzielny, zimny prysznic wyszedł im na dobre i przerwę świąteczną wykorzystali najlepiej jak się da. Przed nimi na prawdę trudne (choć nie niemożliwe) zadanie.

Ogłosiliśmy przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce

Trwa przetarg na rozbudowę szkoły w Brzozówce i budowę przedszkola. Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie zadania. Dofinansowanie na budowę wynosi 5 mln zł. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Pozostałe środki na rozbudowę szkoły i przedszkola to wkład własny gminy Obrowo.

Jesienią 2021 roku gmina pozyskała 5 mln złotych z rządowego programu Polski Ład na rozbudowę szkoły w Brzozówce. Obecnie trwa przetarg na wykonanie zadania, którego pełna nazwa to "Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka". Wykonawca będzie mieć dwa lata na zakończenie prac.

Jaka będzie nowa szkoła?

Nowa szkoła będzie dwukondygnacyjna. Na parterze znajdzie się przedszkole z sześcioma salami dla dzieci, szatniami, pomieszczeniem na wózki i gabinetem pielęgniarki. Każda sala dla przedszkolaków będzie oczywiście miała osobną łazienkę z prysznicami i toaletę.

Na parterze powstanie także nowoczesna, duża kuchnia, gotująca posiłki na potrzeby wszystkich uczniów. Kuchnia wyposażona będzie w sterylizator oraz w zmywalnię ze zmywarkami z funkcją wyparzania. W kuchni znajdą pomieszczenia do obróbki określonego rodzaju żywności. Będą to: pomieszczenie do magazynowania i obróbki jaj, stanowisko do przygotowania potraw mącznych, stanowisko obróbki mięsa, magazyn warzyw oraz osobne stanowiska do ich obróbki wstępnej oraz wtórnej.

Bezpośrednio przy kuchni będzie się mieścić stołówka.

Na piętrze ulokowana zostanie nowa część szkoły. Powstanie w niej 10 przestronnych sal lekcyjnych, pokój nauczycielski, gabinet logopedy i gabinet wczesnego wspomagania. Na piętrze znajdzie się również aula oraz sala rekreacyjna, z zamontowanymi świetlikami dachowymi dostarczającymi wymaganą ilość światła dziennego do pomieszczenia. Także tutaj przewidziano łazienki i toalety oraz pomieszczenia magazynowe.

Przy szkole powstanie parking, a cały teren wokół budynku zyska nowe nasadzenia. Wokół placówki będzie więc zielono.

Obiekt będzie wyposażony w kotłownię gazową.

Budynek przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Zaprojektowano pochylnię zewnętrzną przy głównych wejściach oraz zastosowano drzwi bez progów. Na każdej kondygnacji przystosowano po jednym WC dla osób niepełnosprawnych. Aby zapewnić dostęp na I piętro, w jednej z klatek schodowych zaprojektowano platformę schodową. Na terenie inwestycji powstaną także miejsce postojowe przystosowane dla osób  z niepełnosprawnościami.

- Bardzo się cieszę, że rozbudowa szkoły w Brzozówce będzie faktem. Plan systematycznej modernizacji placówek edukacyjnych, który realizuję, odkąd jestem wójtem gminy Obrowo, ma kolejny ważny punkt. Na pewno nie ostatni. Nasza gmina Obrowo rozrasta się, przybywa nam mieszkańców, więc czekają nas kolejne oświatowe inwestycje - zapowiada wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Link do postępowania: https://platformazakupowa.pl/transakcja/596047

Projekt pn. „Rozbudowa budynku szkoły podstawowej i budynku przedszkola wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w miejscowości Brzozówka” dofinansowany jest z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych.

  • Brzozowka_01_elewacje
  • Brzozowka_02_rzut_przyziemia
  • Brzozowka_03_rzut_1_pietra
  • Brzozowka_04_projekt_zagospodarowania_terenu

W Osieku nad Wisłą we wrześniu ruszy nowe przedszkole

Od 1 września w Osieku nad Wisłą przy ulicy Osiedlowej 14 będzie działać niepubliczne przedszkole. Do placówki będą mogły uczęszczać dzieci wieku od 2,5 do 6 lat. Obecnie budynek jest adaptowany do potrzeb dzieci. Prowadzący placówkę Katarzyna i Piotr Pietruccy przyjmują już zapisy do przedszkola i zapraszają rodziców do kontaktu telefonicznego: 662 253 985 (Katarzyna) 604 638 770 (Piotr).

Od 1 września w centrum Osieka nad Wisłą będzie działać nowe przedszkole. Będzie to placówka niepubliczna, przeznaczona dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Przedszkole powstanie w budynku przy ul. Osiedlowej 14; obecnie trwa adaptacja pomieszczeń do potrzeb dzieci.

Placówkę poprowadzą Katarzyna i Piotr Pietruccy, którzy przyjmują już zapisy dzieci do przedszkola. Państwo Pietruccy chętnie odpowiedzą na pytania zainteresowanych. Numer telefonu do pani Kasi to 662 253 985, a do pana Piotra to 604 638 770.

Przy przedszkolu powstanie plac zabaw i nieduży parking.

Na terenie gminy Obrowo działają obecnie trzy niepubliczne przedszkola i jedna szkoła. W 2021 roku gmina dotowała placówki niepubliczne kwotą 1,7 mln zł  (dokładnie było to 1 681 643,85 zł).

Weekend w Obrowie

Przedstawiamy dwie propozycje na urozmaicenie weekendu:
  • W sobotę 9 kwietnia odbędą się gminne zawody szkolne koszykówki rocznika 2007-2008. Dziewczęta zagrają w szkole w Brzozówce, chłopcy w szkole w Dobrzejewicach. Start rozgrywek o o godz. 9.00.
  • Również w sobotę 9 kwietnia o godz. 11:00 organizator Kazimierz Musiałowski zaprasza do Smogorzewca - zarówno stałych bywalców jak i nowych adeptów Nordic Walking. Przed marszem będzie możliwość zakupu koszulek - dochód zostanie przekazany na pomoc dla naszych gości z Ukrainy.
Życzymy udanego weekendu!

Osiecka szkoła muzyczna rekrutuje i zaprasza na drzwi otwarte

Do 6 czerwca można składać wnioski o przyjęcie do szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą, a 10 czerwca odbędą się przesłuchania wstępne. Szkoła naucza gry na fortepianie, wiolonczeli, skrzypcach, akordeonie, gitarze klasycznej, saksofonie, flecie poprzecznym, klarnecie, fagocie. 21 maja w godz. 10.30 – 12.30 odbędą się drzwi otwarte placówki, na które zapraszamy już dziś.

Główne zasady rekrutacji i przyjmowania uczniów do Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą są następujące:

  • Warunkiem ubiegania się kandydata do klasy pierwszej I stopnia jest ukończenie 6 lat i nieprzekroczenie 16 roku życia.
  • Kandydaci ubiegający się o przyjęcie do PSM I st. składają w określonym przez dyrektora terminie wniosek wraz ze świadectwem zdrowia, najpóźniej na dzień przed określonym w danym roku terminem postępowania rekrutacyjnego tj. badania przydatności w przypadku kandydatów do szkoły I stopnia.
  • Do wniosku rodzice kandydata, który w danym roku kalendarzowym nie ukończył 7 lat zobowiązani są dołączyć zaświadczenie o udziale w wychowaniu przedszkolnym w roku poprzedzającym chęć podjęcia nauki w szkole muzycznej lub opinię publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej o psychofizycznej dojrzałości kandydata do podjęcia nauki szkolnej. Datę badania przydatności oraz egzaminów wstępnych ustala w każdym roku szkolnym dyrektor szkoły i podaje ją do publicznej wiadomości najpóźniej na 30 dni przed planowanym postępowaniem rekrutacyjnym.
  • W celu przeprowadzenia postepowania rekrutacyjnego dyrektor powołuje komisję rekrutacyjno - kwalifikacyjną, którą tworzą: nauczyciele zatrudnieni w szkole.
  • Postepowanie rekrutacyjne w przypadku kandydatów polega na sprawdzeniu uzdolnień muzycznych (słuch muzyczny, poczucie rytmu, pamięć muzyczna) i predyspozycji do nauki gry na określonym instrumencie. Z przebiegu egzaminu wstępnego komisja sporządza protokół zawierający listę kandydatów zakwalifikowanych i listę kandydatów niezakwalifikowanych oraz uzyskane przez nich oceny, który przechowywany jest w szkole przez okres pełnego cyklu kształcenia. Badanie i egzamin wstępny mają charakter konkursowy. Minimum jakie powinien otrzymać kandydat ubiegający się o przyjęcie do szkoły muzycznej I stopnia to 18 pkt. w skali 25 punktowej.

Szczegóły rekrutacji i formularze wniosków znajdują się na stronie internetowej szkoły.

- Szkołę powołałem w 2013 roku. Dzięki tej decyzji dzieci z Obrowa i gmin sąsiednich mają możliwość rozwijać swoje umiejętności i talenty blisko miejsca zamieszkania. Nie wszystkie gminy prowadzą szkoły muzyczne, a w gminach wiejskich są one rzadkością. Działalność szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą jest więc dowodem na to, jak ważne dla naszej gminy są ponadstandardowe wydatki na edukację. Funkcjonowanie tej szkoły to bowiem zadanie, na które chcemy przeznaczać gminne fundusze, mimo że nie mamy takiego obowiązku. W naszej gminie stwarzamy jednak dzieciom warunki do wszechstronnego rozwoju - tłumaczy wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.Zapraszam do naszej szkoły!

 

Szkoła muzyczna w Osieku nad Wisłą rekrutuje

Cztery nagrody w prestiżowym konkursie interpretacji teatralnej

4-8 kwietnia dziesięcioro naszych młodych brało udział w wojewódzkim XVII Konkursie Interpretacji Teatralnej dla Dzieci i Młodzieży w Teatrze Baj Pomorski. Uczestnicy prezentowli się na profesjonalnej scenie. Był to tydzień pełen wspaniałych, artystycznych przeżyć. Nasi reprezentanci nie tylko wystąpili, ale także oglądali i podziwiali swoich rówieśników. Zdobyliśmy:

  • Lena Kalinowska kat. 6-7 wyróżnienie
  • Tymon Lewandowski , kat. 10-12 Nagroda "Poza..." od Dyrektora Zbigniewa Lisowskiego. To nagroda za sztukę iluzji w teatrze. Nagroda ma na celu zachęcenie uczestnika do podążania wielką drogą iluzji,
  • Zofia Prus kat. 13-15 II miejsce za znakomite wyczucie i wykonanie trudnej poezji, delikatność i subtelność, świadome ogranie rekwizytu stwarzającego charakter i pozostałe postaci,
  • Zuzanna Mytlewska kat. 16-19  II miejsce za naturalność, umiejętność odgrywania skrajnych stanów emocjonalnych, za delikatność i subtelność.
Wielkie gratulacje dla naszych pozostałych reprezentantów, którzy z zaangażowaniem przygotowywali się do tego prestiżowego konkursu i wspaniale zaprezentowali się na scenie:  Niny Olszewskiej, Mai Kopysteckiej, Jana Olszewskiego, Hanny Kamińskiej, Niny Surdyk, Jana Mytlewskiego.
Ewelina Mytlewska
  • 277785469_1440342156405347_5450340885374034869_n
  • 278059168_5298986070158001_8328319977491125911_n
  • 277797261_5303664239690184_1648673376766675296_n (1)
  • 277794466_5303665836356691_7930696277341226834_n (1)
  • 277754119_1442579366181626_3865787033254773387_n
  • 277817647_1442579712848258_5898769973482913947_n
  • 277780438_1442579612848268_6690940880786894148_n
  • 277801142_1442579472848282_5560407930391950806_n
  • 277812852_1443238649449031_8056150176022271639_n

W szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą mamy bardzo zdolnych gitarzystów

Dwaj uczniowie szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą: Nikodem Gronowski i Józef Olberts znakomicie zaprezentowali się podczas konkursu gitarowego „Między progami”. W konkursie brali udział instrumentaliści z sześciu różnych szkół. Sukces chłopców jest też sukcesem ich nauczycieli: Magdaleny Hydzik-Bednarek i Bartłomieja Marczyńskiego.

Dwaj uczniowie szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą: Nikodem Gronowski i Józeft Olberts znakomicie zaprezentowali się podczas konkursu gitarowego „Między progami”, który odbył się 2 kwietnia 2022 roku w Szkole Muzycznej I stopnia w Czernikowie. Nikodem zajął 2. miejsce, a Józef zdobył wyróżnienie.

Sukces chłopców jest też sukcesem ich nauczycieli: Magdaleny Hydzik-Bednarek, która uczy Nikodema i Bartłomieja Marczyńskiego, nauczyciela Józefa.

W konkursie brali udział instrumentaliści z sześciu szkół muzycznych: Chełmnie, Górsku, Lipnie, Osieku nad Wisłą, Kowalewie Pomorskim i Rypinie. 

Gratulujemy laureatom i ich nauczycielom prowadzącym!

  • Miedzy_progami_Jozef_Olberts_01
  • Miedzy_progami_Jozef_Olberts_02
  • Miedzy_progami_Nikodem_Gronowski_01
  • Miedzy_progami_Nikodem_Gronowski_02

Trofea z "Poetyckiej podróży"

Nasi młodzi od wielu lat recytują w Gronowie zdobywając nagrody. W tym roku zgłosiło się 37 uczniów szkół Powiatu Toruńskiego. Troje naszych reprezentantów zostało docenionych przez jury X Powiatowego Konkursu Recyatorskiego Poetycka podróż z twórcami polskiego romantyzmu:

  •  I miejsce Zofia Prus (Szkoła Podstawowa im. Mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą oraz Osiecki Klub Kultury) - opiekunka Ewelina Mytlewska
  • II miejsce Bartosz Rybacki (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie) - opiekunka Joanna Karczewska
  • wyróżnienie Amelia Auguścińska (Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Obrowie) - opiekunka Joanna Karczewska

Konkurs został wpisany na listę Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ewelina Mytlewska

  • 278182905_356210949783456_4365587610723907643_n
  • 278113868_1233396590528408_7452488728167481531_n
  • 278063858_677341270214955_151807885818812760_n
  • 278059018_401294628515757_6392962477575605901_n
  • 278068345_402017938402978_7124070046138924805_n

Sukces Dobrosławy Wierzbowskiej, flecistki z Dobrzejewic

Dobrosława Wierzbowska z Dobrzejewic, flecistka, uczennica toruńskiego Zespołu Szkół Muzycznych, zdobyła III nagrodę w II Gdańskim Konkursie Fletowym.

W ogólnopolskim konkursie udział wzięło 22 wykonawców z siedmiu szkół muzycznych. Dobrosława jest uczennicą prof. Elżbiety Bieńkowskiej – Sarby. Flecistka aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, reprezentuje ją na konkursach i lokalnych wydarzeniach artystycznych.

Na poniższym filmie, jednym  cyklu Poznajmy instrumenty muzyczne, Dobrosława prezentuje możliwości fletu. Film przygotował Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu w lutym 2021 roku. Nasza artystka gra fragment utworu Johna Powella Jak wytresować smoka. Towarzyszy jej pianista Mateusz Skrzypnik.

Autorem fotografii flecistki jest Adam Kujawski.

 

  • Dyplom Dobrosławy Wierzbowskiej
  • Dobrosława Wierzbowska, fot. Adam Kujawski

Poznajmy instrumenty muzyczne - flet

Wójtowie gmin wiejskich województwa solidarni z Ukrainą

Zakończył się 36. Konwent Wójtów Gmin Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego. Jego głównym tematem była pomoc Ukrainie. Wójtowie podjęli wspólne stanowisko, w którym wyrażają solidarność z narodem ukraińskim. Goście wysłuchali także informacji o możliwościach pozyskania pieniędzy unijnych w nowej perspektywie finansowej 2021 – 2027. Dla gminy Obrowo szczególnie istotne dziś są możliwości pozyskania funduszy na rozwój sieci wodno – kanalizacyjnej i budowę dróg z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Głównym tematem obrad 36. Konwentu Wójtów Gmin Wiejskich Województwa Kujawsko – Pomorskiego była pomoc Ukrainie. W 36. konwencie uczestniczyli między innymi Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Kujawsko – Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik, którzy przedstawili aktualną sytuację uchodźców w naszym województwie oraz zreferowali zasady udzielania im pomocy. O opiece nad Ukraińcami mówiła również Aneta Jędrzejewska, członkini Zarządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Sprawy związane z kwaterunkiem uchodźców omawiał natomiast Rafał Rewoliński, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UW. Wszyscy mówcy jednoznacznie podkreślali solidarność z narodem ukraińskim i podjęli specjalne stanowisko w tej sprawie.

Wójtowie napisali:

Konwent Wójtów Gmin Wiejskich Województwa Kujawsko-Pomorskiego działając w imieniu reprezentowanych samorządów, w związku z bezprecedensowym atakiem wojsk Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę, zdecydowanie potępia ten niesłychany akt agresji i wyraża swoją solidarność z Narodem Ukraińskim.

Nienaruszalność granic i prawo do samostanowienia to fundamentalne zasady prawa międzynarodowego, które nie mogą być łamane.

Całemu Narodowi Ukraińskiemu ślemy wyrazy solidarności i wsparcia. Podziwiamy odwagę i determinację Narodu Ukrainy w obronie swojej ojczyzny.

Apelujemy o solidarność demokratycznego świata, potępienie łamania międzynarodowego prawa przez Rosję i szybkie przywrócenie pokoju w Ukrainie.

Stanowisko zostanie przekazane Ambasadorowi Ukrainy oraz Ambasadorowi Federacji Rosyjskiej, działającym na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

W drugiej części spotkania wystąpienia mieli pracownicy Urzędu Marszałkowskiego WKP. Rafał Pietrucień, Dyrektor Departamentu Funduszy Europejskich mówił o formach współpracy samorządu w ramach obszaru prowadzenia polityki terytorialnej WKP w kontekście projektu ustawy o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie 2021 – 2027. Z kolei bieżące informacje z Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich przedstawiły Dyrektor Departamentu Elżbieta Siemiątkowska oraz Naczelnik Wydziału Wdrażania Projektów Violetta Witkowska.

- Dla naszej gminy szczególnie istotne dziś są możliwości pozyskania funduszy na rozwój sieci wodno–kanalizacyjnej i budowę dróg z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, o które będziemy aplikowaćzapowiada wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński.

Wójt Wieczyński należy do grona założycieli Konwentu Wójtów WKP i od początku jest członkiem Prezydium Konwentu.

Nowe asfaltowe drogi w Osieku nad Wisłą i Zawałach, wkrótce w Obrowie

Trwa budowa kolejnych asfaltowych dróg w naszej gminie. Obecnie drogowcy pracują na czterech odcinkach: w Osieku nad Wisłą na ulicy Radosnej, Storczykowej i Tulipanowej oraz w Zawałach, na osiedlu Betpol, na działkach 48/7 i 48/13. Zakończyły się też prace na ul. Leśnej w Osieku nad Wisłą, przy nowo powstałym sklepie Dino.

Drogowcy kładą dwie warstwy asfaltu, wykonują obustronne pobocza i indywidualne zjazdy na posesję. Wkrótce asfalt pojawi się też na ulicy Osiedlowej w Obrowie, gdzie w chwili obecnej trwają roboty związane z wykonaniem kanalizacji deszczowej.

Budowa ulicy Radosnej, Storczykowej i Tulipanowej w Osieku nad Wisłą oraz drogi w Zawałach realizowana jest w ramach umowy zawartej pod koniec 2020 roku. Umowa obejmowała wykonanie nawierzchni asfaltowej na 16 odcinkach gminnych dróg. Łącznie w ramach tej umowy gmina wybudowała ok. 10 km asfaltowych dróg.

Więcej informacji o asfaltowych drogach budowanych w ramach umowy znajduje się pod tym linkiem

Zakończyły się też prace na ul. Leśnej w Osieku nad Wisłą, przy nowo powstałym sklepie Dino. W wyniku porozumienia zawartego pomiędzy gminą Obrowo a spółką Dino Polska wykonawca poszerzył drogę na odcinku 100 metrów, wykonał zjazd do sklepu oraz zainstalował próg zwalniający. Wykonawca ustawił również nowe oznakowanie pionowe. Koszt realizacji zadania został w całości pokryty przez inwestora - firmę Dino.

Osiek nad Wisłą, ulica Radosna

  • OsieknW_Radosna_04_2022_01
  • OsieknW_Radosna_04_2022_02
  • OsieknW_Radosna_04_2022_03
  • OsieknW_Radosna_04_2022_04
  • OsieknW_Radosna_04_2022_05

Osiek nad Wisłą, ulice Storczykowa i Tulipanowa

  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_01
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_02
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_03
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_04
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_05
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_07
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_08
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_09
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_10
  • OsieknW_Tulipanowa_Storczykowa_04_2022_11

Zawały, droga na osiedlu Betpol

  • Zaway_osiedle_Betpol_04_2022_01
  • Zaway_osiedle_Betpol_04_2022_02
  • Zaway_osiedle_Betpol_04_2022_03
  • Zaway_osiedle_Betpol_04_2022_04
  • Zaway_osiedle_Betpol_04_2022_5

Osiek nad Wisłą, ulica Leśna

  • OsieknW_przy_ul_przy_Dino_04_2022_01
  • OsieknW_przy_ul_przy_Dino_04_2022_02
  • OsieknW_przy_ul_przy_Dino_04_2022_03
  • OsieknW_przy_ul_przy_Dino_04_2022_04
  • OsieknW_przy_ul_przy_Dino_04_2022_05

Dziewczęta z SP w Łążynie II mistrzyniami gminy w piłce koszykowej

Na zawody roczników 2007-2008 w piłce koszykowej do Brzozówki przyjechały przedstawicielki wszystkich gminnych szkół (SP Brzozówka, SP Dobrzejewice, SP Łążyn II, SP Obrowo, SP Osiek nad Wisłą). 54 uczennice rywalizowały o miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym i najlepsze okazały się koszykarki z Łążyna II (bilans PZ 57/4 PS), drugie miejsce zajęły ich koleżanki z Brzozówki (bilans PZ 48/34 PS), trzecia lokata przypadła uczennicom SP w Obrowie (bilans PZ 40/29 PS).

Pełne wyniki zawodów jak zawsze znajdują się w załączniku poniżej. Dziękujemy wszystkim zawodniczkom za wspaniałą, sportową rywalizację, a zwyciężczyniom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym. Ta już piątego maja w Złejwsi Wielkiej.

  • 001
  • 009
  • 010
  • 011
  • 012
  • 013
  • 015
  • 016
  • 017
  • 019
  • 020
  • 022
  • 023
  • 026
  • 027
  • 028
  • 030
  • 031
  • 036
  • 037
  • 038
  • 039
  • 040
  • 041
  • 50 (1)
  • 50 (2)
  • 50 (3)
  • 50 (4)
  • 50 (5)
  • 50 (6)
  • 033
  • aktualnosc

Uczniowie SP w Brzozówce mistrzami gminy w koszykówce

Szkolne igrzyska gminy Obrowo w koszykówce chłopców z roczników 2007-2008 w tym roku odbyły się w Dobrzejewicach. Do rywalizacji przystąpili uczniowie trzech gminnych szkół (SP Brzozówka, SP Dobrzejewice, SP Obrowo). 31 młodych sportowców rywalizowało o miejsce w zawodach na szczeblu powiatowym i najlepsi okazali się chłopcy z Brzozówki (bilans PZ 66/08 PS), drugie miejsce zajęli ich rówieśnicy z Obrowa (bilans PZ 46/34 PS), trzecia lokata przypadła uczniom SP w Dobrzejewicach (bilans PZ 05/75 PS).

Pełne wyniki zawodów jak zawsze znajdują się w załączniku poniżej. Dziękujemy wszystkim uczniom za uczciwą, sportową rywalizację, a zwycięzcom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym. Mistrzostwa powiatu toruńskiego odbędą się 12 maja w Grzywnie.

  • 013
  • 020
  • 016
  • 022
  • 018

Amelia Wierzba wśród piątki najlepszych polskich tancerek

W dniach 06-10.04.2022 r. w Janowie Podlaskim odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO (International Dance Organization) w stylu Modern&Contemporary. Zawodnicy biorący udział w tej imprezie to krajowa czołówka walcząca o wyłonienie tego najlepszego, Mistrza Polski. Jest to najbardziej prestiżowa impreza "tanecznego" roku, do której przygotowania rozpoczynają się już praktycznie po wakacjach. Również nasza ubiegłoroczna laureatka Akademii Zdolnych poświęciła ten czas na przygotowania i przyniosło to wspaniały rezultat.

Tancerze turniejowi, zwykle zaraz po wakacjach, zaczynają się przygotowywać do kolejnego sezonu zawodów tanecznych. Zarówno soliści, duety, jak i formacje. W tym także Amelka, trenująca już od wielu lat w Toruńskim Klubie Sportowym Jagielski Dance Project. Wiosną zaczyna się uczestnictwo w turniejach, gdzie prezentowane są wyuczone choreografie lub umiejętności w kategoriach PAI (improwizacja). Jej przygotowania do sezonu to nie tylko nauczenie się układu, ale również szlifowanie techniki, podstaw tańca, akrobatyki itp. Przygotowania Amelii do tegorocznych zawodów podjął się wielokrotny i aktualny mistrz Polski w stylu modern oraz jazz, a także obecny mistrz świata w stylu jazz - Karol Mental. Przygotowania pod tak fachowym okiem w połączeniu z Jej ogromnym talentem musiały przynieść pozytywne zakończenie.

Wszystkie poprzednie sukcesy naszej zdolnej tancerki na ogólnopolskich konkursach, o których z radością informowaliśmy, były przedsmakiem wyżej opisanej imprezy, przetarciem przed najważniejszym wydarzeniem w roku. W Janowie Podlaskim Amelia w ciągu dwóch dni rywalizowała z aż 72 tancerkami z całej Polski i przechodząc kolejne etapy zakwalifikowała się do ścisłego, 6-osobowego finału. Ostatecznie wytańczyła 5. miejsce. Jest finalistką Mistrzostw Polski w kategorii Solo Female Modern&Contemporary 13-14. Jest dzisiaj w ścisłej czołówce, jest piątą tancerką w Polsce w tej kategorii! 

"Spośród wszystkich złotych czy srebrnych medali, które mam w swoim dorobku, ten wynik jest dla mnie najważniejszy" - Mówi Amelia Wierzba

Rodzice Amelki podobno nadal lekko nie dowierzają tak ogromnemu sukcesowi i są bardzo dumni z osiągnięć córki. My również jesteśmy bardzo dumni i składamy ogromne gratulacje Amelii, jej rodzicom i trenerowi.

  • 1.Amelia 5 miejsce IDO Modern [archiwum tancerki]
  • 2.KM IDO MODERN Amelia Wierzba [PineapleMedia]
  • 4.Finalici IDO Modern [archiwum tancerki]
  • KM IDO Modern Amelia Wierzba 2 [PineapleMedia]

Zawodniczka A&W Team Obrowo - Julia Szyjkowska mistrzynią Polski

Aktualna wicemistrzyni Europy w weekend 08-10.04.2022 r. wraz z trenerem Andrzejem Maciusiewiczem udała się do Drezdenka na Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w formule Full Contact. W zawodach brało udział 236 zawodników z 63 klubów z terenu całej Polski. Na zawodach mierzyła się m.in. z zawodniczkami klubów X Fight Piaseczno, czy Karwiński Team, które musiały uznać jej wyższość. Niedzielne, finałowe starcie zakończone sukcesem dało naszej kicbokserce złoty medal i tytuł mistrzyni Polski.

Gratulujemy Julii oraz jej trenerowi ogromnego sukcesu i życzymy powodzenia wszystkim podopiecznym klubu. Worek z medalami się rozwiązał, więc pora dołożyć do niego kolejne.

  • 277913922_781551403234139_6830481983917552041_n-1024x490
  • 277957358_520674516128865_2968627372966863701_n-1024x484
  • 277957615_713363893177507_6604479793521037923_n-1024x469
  • 278125700_1580168035694911_3932572307583180840_n-1024x485
  • 278137440_1048627252744263_2652330597032419990_n-1024x489
  • 278176480_1097451934150232_2476622839605212863_n-1024x476
  • 1
  • 277761122_2153968158088630_3226327988373122273_n
  • 277803053_2155304704621642_3799775780802218253_n
  • 278177023_2155258554626257_5532386595235901610_n

Orlik w Dobrzejewicach już otwarty

Z radością informujemy, że od dzisiaj, tj. 13.04.2022 r. czynne będzie boisko orlik , które w naszej gminie znajduje się przy Zespole Szkół w Dobrzejewicach - Dobrzejewice 57 b. W roku 2022, podobnie jak miało to miejsce w poprzednim, animatorem boiska jest Dariusz Rozwadowski, który przyjmuje zapisy grup i chętnych chcących korzystać z orlika. Numer telefonu do pana Dariusza to: 609 463 997. Gorąco zachęcamy do korzystania z boiska i spędzania wolnych chwil na sportowo.

Harmonogram otwarcia boiska znajduje się w załączniku poniżej. Zachęcamy do sprawdzania go na bieżąco w zakładce Sport -> Orlik w Dobrzejewicach, gdyż z przyczyn losowych zdarzają się w nim zmiany.

Warsztaty wikliniarskie i rzeźbiarskie dla osób z niepełnosprawnością

Parafia w Osieku nad Wisłą za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Podgrodzie Toruńskie  pozyskała pieniądze z Unii Europejskiej na warsztaty wikliniarskie i rzeźbiarskie dla osób z niepełnosprawnością z terenu naszej gminy. Trwają zapisy do udziału w projekcie, są jeszcze wolne miejsca. Warsztaty przeznaczone są dla osób w wieku do 25 lat.

W kwietniu, maju i czerwcu br. Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą zorganizuje warsztaty wikliniarskie (18 godzin) i rzeźbiarskie (66 godzin) dla 25 osób z niepełnosprawnością z terenu gminy Obrowo. Zajęcia będą się odbywały raz lub dwa razy w tygodniu (po sześć godzin) na terenie parafii, w budynku salek Przystań.

Trwają zapisy na warsztaty, są jeszcze wolne miejsca. Zapisów można dokonywać u księdza proboszcza Rafała Bogusa telefonicznie – nr tel. 507 030 240, e-mailowo: parafiaosieknadwisla@gmail.com lub  osobiście w parafii, ul. Toruńska 38, Osiek nad Wisłą.
Warsztaty przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnością w wieku do 25 lat.

Projekt, którego pełna nazwa brzmi: Rozwijamy swoją aktywność wśród lokalnego społeczeństwa, współfinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej 11: Rozwój lokalny kierowany przez społeczność, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2014 – 2020. Projekt grantowy Wdrażanie Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Lokalnej Grupy Działania Podgrodzie Toruńskie. 

Fotografia na stronie głównej pochodzi z fb Pracowni Wikliniarskiej "Koszyczek" z Osieka nad Wisłą.

W okresie świątecznym zmieniają się terminy odbioru odpadów

W okresie pomiędzy 18.04.2022 r. – 20.04.2022 r., ze względu na Wielkanoc, zmieniają się terminy odbioru odpadów. Zmiana dotyczy odbioru zmieszanych odpadów komunalnych.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. w Toruniu informuje, że ze względu na Święta Wielkanocne zmianie ulegną terminy odbioru odpadów. Zmiana dotyczy odbioru zmieszanych odpadów komunalnych. 

Poniedziałek 18 kwietnia to dzień wolny.

We wtorek 19 kwietnia odpady będą odbierane odpady tak, jak w każdy poniedziałek oraz dodatkowo MPO wywiezie odpady z Łążynka i z części Dobrzejewic od strony kościoła. 

W środę 20 kwietnia odpady będą odbierane tak, jak w każdą środę oraz dodatkowo MPO wywiezie odpady z Zawał i pozostałej części Dobrzejewic od strony szkoły.

W czwartek 21 kwietnia oraz w piątek 22 kwietnia MPO będzie odbierać odpady bez zmian. 

Zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów MZK podczas świąt

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje o zmianach w kursowaniu autobusów i tramwajów w okresie Świąt Wielkanocnych.

W czwartek 14 kwietnia i w piątek 15 kwietnia ruch tramwajowy i autobusowy wg rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku do piątku w dni feryjne.

W sobotę 16 kwietnia ruch tramwajowy i autobusowy odbywa się bez zmian, tj. według rozkładów jazdy obowiązujących w soboty.

17 i 18 kwietnia, tj. w Niedzielę Wielkanocną i Poniedziałek Wielkanocny ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony:

  • autobusy linii nr C, 21, 23, 29, 31, 32, 35, 44, 45, 46 kursować będą według świątecznych rozkładów jazdy - nie będą wykonane kursy oznaczone w rozkładach jazdy literą „b”,
  • tramwaje linii nr 1, 2 i 5 oraz autobusy linii nr 0, 10, 11, 12, 14, 15, 20, 26, 27, 30, 34, 36, 38, 40, 53 kursować będą według rozkładów jazdy obowiązujących w niedziele,
  • nie będą kursować tramwaje linii nr 4 oraz autobusy linii nr  24.

We wtorek 19 kwietnia 2022 r. ruch tramwajowy i autobusowy odbywać się będzie wg rozkładów jazdy obowiązujących od poniedziałku do piątku w dni feryjne.

 

 

Wielkanocne życzenia od władz gminy

Przewodniczący Rady Gminy Obrowo oraz radni, a także wójt Andrzej Wieczyński i urzędnicy składają nam wszystkim życzenia na Wielkanoc.





Do 800 zł miesięcznie jako zwrot kosztów za opiekę nad dzieckiem do lat 3

Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Dziecko pod opieką – Twój czas na pracę”. W projekcie mogą wziąć udział mamy i ojcowie dzieci do lat 3, Polacy i Ukraińcy, posiadający numer PESEL.

Warunki udziału w projekcie:

  • W projekcie może wziąć udział osoba niepracująca. Może to być albo matka albo ojciec dziecka do lat 3. Drugi rodzic może pracować;
  • Można ale nie trzeba być zarejestrowanym w Powiatowym Urzędzie Pracy, można przebywać na urlopie wychowawczym (ale nie na urlopie macierzyńskim).
  • Osoby biorące udział w projekcie zgadzają się na ścieżkę aktywizacyjną, w tym indywidualnie dobierane, darmowe szkolenie, za które przysługiwać będzie stypendium.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://bydgoszcz-frdl.pl/projekty/dziecko-pod-opieka-to-twoj-czas Na Państwa pytania odpowie także Maja Robak z Fundacji, tel. 606 148 237.

Złote, srebrne i brązowe medale dla uczniów SP w Brzozówce

Powiatowe igrzyska szkolne w biegach przełajowych odbywały się w tym roku w Złejwsi Małej. Najlepiej na zawodach wypadły dziewczęta z Brzozówki, które zajęły pierwsze miejsce drużynowo, a także pierwsze i drugie miejsce indywidualnie. Złoty medal zdobyła Zofia Konczalska, srebrny trafił do Laury Chinc. Chłopcy z SP w Brzozówce również zaprezentowali się bardzo dobrze. W rocznikach 2007-2008 zdobyli brązowe medale, a ich młodsi koledzy zostali srebrnymi medalistami zawodów.

Gratulujemy wszystkim medalistom ogromnego sukcesu, a mistrzyniom życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

  • protokół dziewczęta starsze
  • złoto i srebro indywidualnie
  • Chłopcy starsi brąz
  • Dziewczęta starsze złoto
  • Chłopcy młodsi srebro
  • 019

Muzyczna zagra dla Ukrainy

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Osieku nad Wisłą zaprasza mieszkańców gminy Obrowo, w tym szczególnie przebywających na naszym terenie Przyjaciół z Ukrainy, do wysłuchania koncertu charytatywnego w wykonaniu uczniów i nauczycieli placówki.
Koncert odbędzie się w najbliższy piątek 22 kwietnia o godzinie 18:00 w sali koncertowej szkoły. Wstęp jest bezpłatny, w trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka funduszy na pomoc dla Ukrainy. Więcej o koncercie na stronie szkoły: https://bit.ly/3vwkips

W maju ruszą pierwsze wypłaty 500 plus dla uchodźców z Ukrainy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych, który zajmuje się wypłatą świadczeń 500+ informuje, że pierwsze wypłaty środków ruszą w maju.

- Dzięki specjalnej specustawie uchodźcy z Ukrainy mogą ubiegać się już o świadczenie 500 plus i żłobkowe, a niebawem będą także mogli złożyć wniosek o rodzinny kapitał opiekuńczy. Pierwsze wypłaty świadczenia 500 plus trafią na ich konta bankowe już w maju - informuje Krystyna Michałek, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa kujawsko-pomorskiego.

Aktualnie obywatele Ukrainy mogą składać wnioski o 500 plus na dzieci do 18 roku życia na dwa okresy świadczeniowe: bieżący- trwający do końca maja oraz na nowy, który rozpocznie się 1 czerwca i będzie obowiązywał do końca maja 2023 roku. Przy czym świadczenie 500 plus przysługuje uchodźcy tylko w tym okresie, kiedy przebywa z dziećmi w Polsce.

Dotychczas w całym kraju uchodźcy z Ukrainy złożyli około 318 tys. wniosków o świadczenie 500 plus dla około 487 tys. dzieci. - W województwie kujawsko-pomorskim takich wniosków złożono ponad 13 tys. w tym 7,4 tys. wniosków obejmujących 11,2 tys. dzieci -  na bieżący okres świadczeniowy oraz 5,6 tys. wniosków na 8,6 tys. dzieci na nowy okres świadczeniowy, który zaczyna się 1 czerwca, a kończy 31 maja 2023 r. – dodaje rzeczniczka.

O świadczenia rodzinne z ZUS mogą ubiegać się osoby, które przekroczyły polsko-ukraińską granicę po 23 lutego br. w wyniku wojny, uzyskały numer PESEL UKR, założyły w Polsce rachunek bankowy i mają polski numer telefonu. Do złożenia wniosków, np. o 500 plus niezbędne jest zarejestrowanie i potwierdzenie profilu na PUE ZUS. Pomoc przy założeniu profilu na PUE ZUS i złożeniu elektronicznie wniosków o świadczenia uchodźcy mogą uzyskać w placówkach ZUS na salach obsługi klientów.

Świadczenie 300+ dla uchodźców GOPS wypłaca po otrzymaniu pieniędzy z budżetu państwa

Zgodnie ze specjalną ustawą dot. pomocy obywatelom Ukrainy, uchodźcom przysługuje jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie wypłaca te środki niezwłocznie po otrzymaniu ich z budżetu państwa. Dotychczas GOPS otrzymał na ten cel 12 000 złotych i już przelał je konta tych osób, które jako pierwsze złożyły wnioski o świadczenie.

- Jesteśmy przygotowani do przekazywania kolejnych świadczeń 300+ uchodźcom z Ukrainy – zapewnia Renata Kwiatkowska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. – Gdy tylko otrzymamy kolejną transzę środków z budżetu państwa, wypłacimy ją uchodźcom. Powiadomimy ich o tym telefonicznie. 

Wypłata jednorazowego świadczenia pieniężnego jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, realizowanym przez gminy.

Informacja o tym, jak i gdzie złożyć Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia 300 zł dla uchodźców z Ukrainy znajduje się na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie

Zmiana nr rachunku bankowego dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne w KRUS

Od dnia 1 kwietnia 2022 r. nastąpiła zmiana numerów rachunków bankowych, służących płatnikom składek do regulowania należności z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego.

Z dniem 1 maja 2022 r. nastąpi zamknięcie dotychczas funkcjonujących numerów rachunków bankowych, przeznaczonych dla płatności z tytułu składek na ubezpieczenie zdrowotne, przy czym do dnia 31 lipca 2022 r., wpłaty na nie dokonane, zostaną automatycznie przeksięgowywane na właściwe (w zależności od Oddziału Regionalnego KRUS) rachunki bankowe. Od dnia 1 sierpnia 2022 r., wpłaty na zamknięte rachunki bankowe będą zwracane zleceniodawcy.

Numer rachunku bankowego dla wpłat na ubezpieczenie społeczne rolników w II kw. 2022 r., pozostaje bez zmian. Niemniej, w dalszej kolejności nastąpi też zmiana numerów rachunków bankowych dla wpłat należności na ubezpieczenie społeczne rolników (tj. ubezpieczenie emerytalno-rentowe oraz ubezpieczenie wypadkowe, chorobowe i macierzyńskie).

W tytule przelewu bezwzględnie należy wpisać numer UNO (identyfikator płatnika składek/osoby ubezpieczonej) lub pełne dane osobowe (imię/imiona i nazwisko, adres, data urodzenia). Brak możliwości identyfikacji płatnika spowoduje konieczność zwrotu wpłaty, przez co składka zostanie nieopłacona.

Nowy numer rachunku bankowego służący płatnikom składek do regulowania należności z tytułu ubezpieczenia zdrowotnego:
KRUS Oddział Regionalny w Bydgoszczy 38 1010 1078 0024 5313 7700 0012

Gramy dla Ukrainy - Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna zaprasza

Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna serdecznie zaprasza na program kabaretowy Różne oblicza kobiety w piątek, 22 kwietnia o godz. 18. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie.

Po występie zostanie przeprowadzona zbiórka do kapelusza, którego zawartość zostanie przekazana na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Ewelina Mytlewska

  • Plakat Gramy dla Ukrainy A3

Droga do aktywności – GOPS zaprasza osoby z niepełnosprawnością na zajęcia integracyjne

GOPS w Obrowie pozyskał za pośrednictwem LGD Podgrodzie Toruńskie pieniądze z Unii Europejskiej na realizację projektu dla dwunastu osób z niepełnosprawnością z naszej gminy (z obszaru objętego programem rewitalizacji), zagrożonych wykluczeniem społecznym lub ubóstwem. Dzięki udziałowi w projekcie możliwe będzie zwiększenie aktywności społecznej. Rekrutacja chętnych trwa.


Projekt „Droga do przyszłości” zapewnia indywidualne podejście do każdego uczestnika. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie oferuje:

  • „kawiarnię” z grami planszowymi,
  • hortiterapię jako nowatorski sposób rehabilitacji osób niepełnosprawnych,
  • warsztaty z kamerą i aparatem fotograficznym,
  • naukę i doskonalenie umiejętności poruszania się po internecie i w mediach społecznościowych,
  • warsztat robienia karmników,
  • warsztat teatralny dla osób niepełnosprawnych – przygotowanie mikołajkowej imprezy integracyjnej.

- Hortiterapia to, mówiąc prosto, leczenie ogrodem wyjaśnia Renata Kwiatkowska, kierowniczka GOPS w Obrowie. – Drobne prace ogrodowe to doskonała, delikatna terapia osłabionych mięśni, oddziałująca na zmysł dotyku i węchu. Ten rodzaj rehabilitacji uspokaja i wycisza. Jest z powodzeniem stosowany zwłaszcza w krajach skandynawskich.

Opiekunom osób z niepełnosprawnością Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Obrowie oferuje natomiast wsparcie prawnika, pedagoga i psychologa. GOPS zapewnia również transport uczestników.

Szczegółowych informacji na temat projektu „Droga do aktywności” udzielają pracowniczki GOPS pod nr tel.: 56 678 60 22 wew. 131, kom. 720 828 242 lub 720 828 168.

Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach osi priorytetowej 11:Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Projekt grantowy „Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność Lokalnej Grupy Działania Podgrodzie Toruńskie”.

  • plakat_programu_Droga_do_aktywnosci
  • Ulotka_programu_Droga_do_aktywnosci

Finansowa pomoc dla uchodźców z polskiego oddziału UNHCR

Biuro Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych – Przedstawicielstwo w Polsce (UNHCR Polska)  oferuje pomoc finansową uchodźcom, którzy opuścili Ukrainę po 24 lutego 2022 roku.

Miesięcznie kwalifikujące się osoby otrzymają 700 zł za 1 osobę + 600 zł za każdego kolejnego członka rodziny (przy limicie 4). Pomoc gotówkowa udzielana jest raz w miesiącu przez minimum 3 miesiące.

Terminy zapisów na pomoc gotówkową umawiane są z wyprzedzeniem przez SMS. Obecnie w Warszawie znajduje się Gotowy Punkt Poboru: Kamionkowska 11, 03-805 Warszawa czynny 6 dni w tygodniu (niedziela – piątek) w godzinach 8:00 – 16:00 . Punkt jest zamknięty w soboty. Kolejny punkt działa już w Krakowie w TAURON Arena Kraków. Planowane jest otwarcie kolejnych kasowych punktów rekrutacyjnych w Polsce.

Szczegółowe informacje o zasadach rejestracji i otrzymania pieniędzy znajdują się na stronie UNHCR Poland https://help.unhcr.org/poland/information-for-new-arrivals-from-ukraine/

Wnioski dla zainteresowanych otrzymaniem pomocy pieniężnej (wersje językowe: polska, ukraińska, angielska) do pobrania:
https://enketo.unhcr.org/x/NWiTKwry#_ga=2.215821399.1726534415.1649236219-553956114.1646299471

Weekend w Obrowie

Przed nami pełen atrakcji weekend w gminie Obrowo - wśród propozycji są ciekawe wydarzenia kulturalne, sportowe oraz społeczne. Tradycyjnie życzymy udanego weekendu!

Piątek 22 kwietnia: 

  • O godz. 18:00 rozpocznie się koncert charytatywny w wykonaniu uczniów i nauczycieli Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Osieku nad Wisłą. Organizator zaprasza do w sali koncertowej szkoły mieszkańców, w tym szczególnie przebywających w gminie Przyjaciół z Ukrainy. Wstęp jest bezpłatny, w trakcie wydarzenia będzie prowadzona zbiórka funduszy na pomoc dla Ukrainy. 
  • O godz. 18:00 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Obrowie Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna zagra program kabaretowy "Różne oblicza kobiety". Podczas spektaklu będzie prowadzona zbiórka do teatralnego kapelusza na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Sobota 23 kwietnia:

  • O godz. 9:00 na boisku Orlik w Dobrzejewicach zostanie rozegrany miedzyszkolny turniej gminy Obrowo w piłce nożnej dziewcząt rocznika 2007-2008.
  • O godz. 10:00 Sołtys i Rada Sołecka Brzozówki oraz KGW "Dobre życie" w Brzozówce zapraszają dzieci i dorosłych na wspólne sprzątanie miejscowości w związku ze Światowym Dniem Ziemi. Zbiórka uczestników przed świetlicą wiejską w Brzozówce (dawna Euforia). Organizatorzy zapewniają worki na odpady oraz rękawice. Po sprzątaniu zaplanowany jest słodki poczęstunek.
  • O godz. 11:00 organizator Kazimierz Musiałowski zaprasza na kolejny marsz "Nordic Walking za Uśmiech". Zbiórka uczestników w Smogorzewcu na ulicy The Beatles.

Niedziela 24 kwietnia

  • W godz. 9:00 - 14:00 w Dobrzejewicach na parkingu przed kościołem będzie możliwość oddania krwi. Zachęcamy mieszkańców do wzięcia udziału w szlachetnej akcji krwiodawstwa. Koordynatorem akcji ze strony naszej gminy jest sołtyska Dobrzejewic Jolanta Sadowska.

Granty od 2 do 8 tys. zł na nieszablonowe nauczanie matematyki

Publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. złotych na nieszablonowe nauczanie matematyki. Fundusze przyznaje fundacja mBanku w ramach projektu mPotęga, popularyzującego matematykę wśród uczniów.

Do 9 maja na stronie www.mpotega.pl trwa nabór wniosków o sfinansowanie kreatywnych zajęć matematycznych dla dzieci i młodzieży. Fundusze przyznaje fundacja mBanku w ramach projektu mPotęga. 

Więcej o mPotędze

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów. Ma pokazać im, że matematyka to super przygoda i przydatna w codziennym życiu umiejętność. Zachęca także nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki, aby przezwyciężyli rutynę i schematy. Do tej pory odbyło się osiem edycji programu grantowego mPotęga. Co roku fundacja przeznacza około milion złotych na wsparcie nowoczesnej, nieszablonowej edukacji matematycznej. To przekłada się na tysiące godzin nauki i tysiące młodych ludzi, które mają szansę odczarować w swoich głowach stereotyp królowej nauk.

Najważniejsze informacje:

  • Programem grantowym fundacja obejmuje dzieci uczące się co najmniej w klasach 4 - 8 szkoły podstawowej.
  • Wnioski można składać przez formularz online na stronie www.mpotega.pl.
  • Wniosek mogą złożyć: publiczne szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki publiczne oraz grupy nieformalne z całej Polski.
  • Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
  • Fundacja przyznaje granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł.

Świetlica wiejska w Silnie po generalnym remoncie

Gmina wyremontowała budynek, w którym mieści się świetlica wiejska w Silnie. Obiekt ma całkowicie nowy dach, zyskał też nową instalację sanitarną i elektryczną, docieploną podłogę, estetyczne drzwi, grzejniki i glazurę. W części, gdzie odbywają się zajęcia, wyremontowano korytarz i powstała toaleta. Zainstalowano przydomową oczyszczalnię ścieków.

W części gminnego budynku w Silnie przy ul. Wiślanej 1 mieści się świetlica wiejska. Obiekt przeszedł właśnie generalny remont. Prace modernizacyjne rozpoczęły się od rozbiórki pokrycia dachowego, wymurowania nowych kominów i wymiany zniszczonej więźby dachowej. Następnie wykonano nowy dach z blachodachówki i zamontowano nowe orynnowanie. Dach pokryty został blachą układaną na tzw. rąbek stojący, a to jedna z najstarszych technologii budowlanych. Technika ta pozwoliła nie tylko zachować klasyczny wygląd budynku, ale również dodatkowo usztywniła dach.

Druga część remontu obejmowała rozbiórkę starych ścianek działowych, starej podłogi oraz starej instalacji elektrycznej i sanitarnej. Następnie dokładnie osuszono poddasze oraz utworzono tu nowe pomieszczenia, ocieplono ściany i sufity. Prace obejmowały także montaż nowej instalacji elektrycznej i sanitarnej oraz wykończenie ścian i podłóg łazienki płytkami ceramicznymi. Następnie w budynku wzmocniono i ocieplono podłogi oraz zamontowano dwoje drzwi.

W świetlicy wiejskiej powstała łazienka, w której wykonawca położył na ścianach i podłogach płytki ceramiczne. Korytarz prowadzący do sali został wyremontowany i zyskał nową instalację elektryczną. Przy budynku zainstalowano przydomową oczyszczalnię ścieków. 

Modernizacja gminnego budynku kosztowała 306 000 złotych.

Nasi artyści zagrali dla Ukrainy

Zarówno ci, którzy kochają muzykę klasyczną oraz ci, którzy wolą lżejszą rozrywkę, znaleźli u nas w piątkowy wieczór coś dla siebie. Jednocześnie, mogli wspomóc Ukrainę.

W piątek 22 kwietnia odbyły się bowiem w naszej gminie dwa wyjątkowe wydarzenia. Nauczyciele i uczniowie szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą zagrali koncert muzyki klasycznej, a aktorzy z Osieckiej Grupy Teatralno – Wokalnej wystąpili w szkole w Obrowie ze kabaretem „Różne oblicza kobiety”.

Publiczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Osieku nad Wisłą zorganizowała koncert muzyki klasycznej dedykowany Ukrainie. Podczas uroczystości wystąpili nauczyciele i uczniowie szkoły. Uroczystość prowadziła nauczycielka klasy fortepianu Aleksandra Witkowska, która rozpoczęła koncert grając Hymn Ukrainy. Gościem specjalnym była Alexandra Petriv, uzdolniona pianistka siódmej klasy Szkoły Muzycznej nr 8 we Lwowie.

Zwolennicy nieco lżejszego repertuaru mogli natomiast spotkać się i wspomóc Ukraińców w szkole podstawowej w Obrowie, gdzie wystąpiła Osiecka Grupa Teatralno – Wokalna. Aktorzy zaprezentowali program „Różne oblicza kobiety”. Na spektakl przyjechały gwiazdy: legendarny zespół Boney M oraz Miss Ziemi Bałtyckiej z Zakopanego.

Podczas występu były i refleksyjne, wzruszające momenty. Aktorzy recytowali wiersze wiersze o różnych odcieniach miłości, napisane przez gminne poetki: Hannę Stroińską i Agnieszkę Jabłońską. Obie panie były obecne na przedstawieniu i otrzymały od aktorów bukiety kwiatów. Znaczącą, nagłą ciszę, wzbudził utwór o wojnie w Ukrainie autorstwa Agnieszki Jabłońskiej. 

Wiosna

blada jak upiór 
w tym roku przyszła wiosna
splotła się z zimą w wojennym uścisku

zamknęła złote oczy marzeń
w brudnych łapach zgniatając ważki metafor
niechciana kochanka uzbrojona po zęby w śmierć

spopieliła źdźbła nadziei oparami strachu
ich agonii nie przerwały nawet łzy świata
skulonego w zapachu śmierci

zamknięci w sarkofagach dni
żyjemy
umierając

Podczas koncertów dla Ukrainy zebrano 2 477,61 zł i 50 öRE.

Realizacja filmu z koncertu w szkole muzycznej -  Publiczna Szkoła Muzyczna w Osieku nad Wisłą
Realizacja filmu oraz zdjęcia z występu z koncertu Osieckiej Grupy Teatralno – Wokalnej – Łukasz Piecyk

Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 - występ muzyki klasycznej w Szkole Muzycznej w Osieku nad Wisłą

Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 - występ Osieckiej Grupy Teatralno - Wokalnej

  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 001
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 002
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 003
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 004
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 005
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 006
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 007
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 008
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 009
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 010
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 011
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 012
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 013
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 014
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 015
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 016
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 017
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 018
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 019
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 020
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 021
  • Obrowo dla Ukrainy 22 04 2022 wystp OGTW 022

Budynek w Silnie - przed remontem, w trakcie oraz po remoncie

  • silno swietlica 01
  • silno swietlica 02
  • silno swietlica 03
  • silno swietlica 04
  • silno swietlica 05

Kolejna edycja konkursu Agricola – Syn Ziemi

Marszałek Województwa Kujawsko – Pomorskiego ponownie pragnie wyróżnić najbardziej przedsiębiorczych rolników oraz aktywne kobiety poprzez konkurs Agricola – Syn Ziemi. W ubiegłym roku II miejsce w kategorii innowacje w rolnictwie zajęli mieszkańcy naszej gminy – Danuta i Sławomir Jabłońscy.

Konkurs skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego co najmniej przez 2 lata oraz kobiet prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego.

Instytucjami uprawnionymi do zgłoszenia kandydatów do konkursu są: samorządy terytorialne, związki i organizacje społeczno-zawodowe rolników, Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego oraz organizacje pozarządowe.

Zgłoszenia przyjmowane są  w Biurach Powiatowych Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej.

Wykaz biur znajduje się pod adresem http://www.kpir.pl/index.php/biura-kpir

Zgłoszenia kandydatów należy nadesłać do 30 czerwca 2022 r. 

Informacji na temat Konkursu udziela Departament Rolnictwa i Geodezji, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, tel. (056) 621-59-34, e-mail: k.brykala@kujawsko-pomorskie.pl

Zachęcamy do  współpracy i zgłaszania kandydatów na konkurs. Wszelkie dokumenty konkursowe (regulamin, formularz zgłoszeniowy, załączniki do formularza) znajdują się na stronie konkursu

 

Recytowali wiersze K.K. Baczyńskiego i zachwycili jury

Nasza wspaniała, młodzież z grupy Teatrzaki wykazała się niesamowitą wrażliwością oraz dojrzałością. Młodzi wzięli udział w wojewódzkim XVI Konkursie Recytatorskim Poezji K.K. Baczyńskiego "Znów wędrujemy ciepłym krajem" w Czernikowie.

Zadaniem uczestników było przygotowanie recytacji dwóch wierszy poety. Czworo naszych reprezentantów zdobyło nagrody:

  • Jan Mytlewski - Nagroda Główna I miejsce, Nagroda Dyrektora, Nagroda Kujawsko-Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli oraz II miejsce młodzieżowego jury
  •  Nina Surdyk - II miejsce, Nagroda Dyrektora, wyróżnienie młodzieżowego jury,
  • Maja Kopystecka - III miejsce, Nagroda Dyrektora, III miejsce młodzieżowego jury,
  •  Lena Nowakowska III miejsce, Nagroda Dyrektora oraz I miejsce młodzieżowego jury.                                                                      Młodzież reprezentowała Szkołę Podstawową im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą oraz Osiecki Klub Kultury. 
  • 278947668_1071285263455536_5586958946403782474_n
  • 278894626_682266516397774_7366885984514856994_n
  • 278908605_1232595650607747_7478513066470320084_n

Gminy Dzień Strażaka 2022 i rozpoczęcie sezonu motocyklowego 

Po dwóch latach pandemii do harmonogramu naszych wspólnych gminnych imprez powraca Dzień Strażaka. Tradycyjnie podczas tego wydarzenia inaugurujemy sezon motocyklowy. Zapraszamy do Osieka nad Wisłą w sobotę 7 maja od godz. 15.00. Zabawa potrwa do późnych godzin nocnych.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzimy 4 maja. Ponieważ w tym roku dzień ten wypada w środę, strażackie święto organizujemy w sobotę 7 maja. Będzie to wyjątkowo atrakcyjna impreza, gdyż przez ostatnie dwa lata nie mogła się odbywać ze względu na koronawirusowe ograniczenia. Do wspólnej zabawy z naszymi druhami i druhnami zapraszamy wszystkich mieszkańców i sympatyków gminy.

Program Gminnego Dnia Strażaka w Osieku nad Wisłą jest następujący:

  • godz. 15.00 – rozpoczęcie i przemarsz z orkiestrą od szkoły muzycznej w Osieku nad Wisłą na plac przy kościele
  • godz. 15.30 – Msza Święta na placu przy kościele w intencji druhen i druhów oraz motocyklistów, poświęcenie wozów strażackich i motocykli

    Po Mszy wielka parada motocyklowa

  • godz. 17.00 - występy zespołów muzycznych
  • godz. 21.00 – zabawa taneczna, gwiazda wieczoru: Andre

W programie oczywiście również:

  • dmuchańce i zjeżdżalnie dla dzieci
  • minitor TFA dla dzieci
  • stoiska ze smakołykami
  • ciasta przygotowanie przez Koła Gospodyń Wiejskich
  • żurek, kiełbaska z grilla, lokalne produkty

Zapraszamy do Osieka nad Wisłą w sobotę 7 maja od godz. 15.00.

Impreza organizują wspólnie: gmina Obrowo, Parafia NSPJ w Osieku nad Wisłą, Gminny Ośrodek Kultury w Obrowie, Sołtys i Rada Sołecka Osieka nad Wisłą, Koła Gospodyń Wiejskich z Sąsieczna, Stajenczynek, Osieka nad Wisłą oraz z Dzikowa.

Gminny Dzień Strażaka odbywa się przy udziale środków z Unii Europejskiej, pozyskanych za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Podgrodzie Toruńskie.”

Grażyna Rutkowska – Kusa z recitalem w Osieku nad Wisłą

W piątek 6 maja o godz. 18.00 w szkole muzycznej w Osieku nad Wisłą wystąpi Grażyna Rutkowska – Kusa, finalistka The Voice Senior. Uwielbianej przez publiczność wokalistce i aktorce toruńskiego Baja Pomorskiego towarzyszyć będzie równie znakomity i ceniony Krzysztof Zaremba.

- Zapraszam na koncert nie tylko mieszkańców Obrowa mówi wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński. – Spotkajmy się i wspólnie spędźmy miło czas w pięknym Osieku nad Wisłą, ze wspaniałą wokalistką i jej muzykiem.

Wstęp na recital jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy pod nr tel. 697 083 076.

Grażyna Rutkowska – Kusa Już od przedszkola lubiła śpiewać i występować. Studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie im. Aleksandra Zelwerowicza na Wydziale Lalkarskim w Białymstoku.

Po studiach rozpoczęła pracę w Teatrze „Baj Pomorski” w Toruniu. W 2022 obchodzi 40-lecie pracy artystycznej w tym teatrze. Aktorka udziela się̨ również̇ w wielu działaniach teatralno-edukacyjnych, muzyczno-kabaretowych i charytatywnych na terenie Torunia oraz w kraju i zagranicą. Przez 12 lat współpracowała z Teatrem Impresaryjnym Afisz z Torunia w którym zagrała ponad 400 razy w 15 premierach muzycznych spektakli kabaretowych.

Laureatka nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, oraz głównej nagrody w dziedzinie „Kultura i Sztuka za 2006 rok” od Prezydenta Miasta Torunia. W 2015 odznaczona Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Informacje o Grażynie Rutkowskiej - Kusej podajemy za: https://voicesenior.tvp.pl/57615206/grazyna-rutkowskakusa

Majówka – zmiana terminu odbioru odpadów 

W okresie pomiędzy 2 a 4 maja zmieniają się terminy odbioru zmieszanych odpadów komunalnych. W poniedziałek 2 maja MPO odbierze odpady jak w każdy poniedziałek oraz wywiezie odpady z Łążynka i Dobrzejewic od strony kościoła. Wtorek 3 maja to dzień wolny. Z kolei w środę 4 maja MPO opróżni pojemniki tak jak w każdą środę oraz dodatkowo z Zawał i z Dobrzejewic od strony szkoły.

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o. w Toruniu informuje, że ze względu na długi weekend majowy zmianie ulegną terminy odbioru odpadów:

Odbiór zmieszanych odpadów komunlanych:

  • poniedziałek (02.05) – odbiór odpadów jak w każdy poniedziałek oraz Łążynek i Dobrzejewice od strony kościoła
  • wtorek (03.05) – dzień wolny
  • środa (04.05) – odbiór jak w każdą środę oraz Zawały i Dobrzejewice od strony szkoły.

Pozostałe terminy wywozu nie ulegają zmianie.

Krzysztof Mejer wicemistrzem województwa w biegach przełajowych

Nasz zdolny biegacz uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka wywalczył srebrny medal w finale województwa kujawsko-pomorskiego w indywidualnych biegach przełajowych chłopców rocznika 2009-2010. Zawody szkół przeprowadził 21 kwietnia 2022 roku w Bygdoszczy / Myślęcinku Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie naszych szkół po przerwie od zmagań sportowych wywołanej pandemią COVID-19 osiągają wspaniałe wyniki we wszystkich dyscyplinach.

Gratulujemy wspaniałego wyniku i życzymy dalszego, sportowego rozwoju.

  • 039
  • 036
  • 035
  • 037
  • 038

Dziewczęta z SP w Obrowie mistrzyniami gminy w piłce nożnej

W igrzyskach młodzieży szkolnej gminy Obrowo w piłce nożnej dziewcząt z klas VII i VIII udział wzięły trzy szkoły: SP Obrowo, SP Dobrzejewice oraz SP Łążyn II. Najlepsze okazały się dziewczęta z Obrowa, które pokonały swoje rówieśniczki z Dobrzejewic 8:0 i odniosły zwycięstwo w meczu z koleżankami z Łążyna 1:0. W meczu pomiędzy SP z Dobrzejewic i Łążyna II lepsze okazały się uczennice tej drugiej szkoły. Mecz zakończył się rezultatem 6:0. Oznacza to, że na szczeblu powiatowym naszą gminę będzie reprezentować SP Obrowo.

Dziękujemy wszystkim uczestniczkom i ich opiekunom za wspaniałą, sportową rywalizację, a mistrzyniom życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

  • 047
  • 052
  • 055
  • 050
  • 057
  • 051
  • 053
  • 048
  • 046
  • 044
  • fundusze_ue_osp

Kolejny etap prac remontowych budynku remizy OSP w Dobrzejewicach

Prace remontowe remizy OSP w Dobrzejewicach nabierają tempa. W większości zostały zaizolowane i docieplone fundamenty budynku, trwa stawianie jednej z nowych ścian garażu dla wozów bojowych strażaków oraz zostało zdemontowane stare pokrycie dachu. Dzisiaj (28 kwietnia) na placu budowy pojawił się dźwig samojezdny, przy pomocy którego pracownicy ostatecznie zdemontują starą więźbę dachową. 

Wykonawcą prac jest firma P.P.H.U. WO-BUD Wojciech Młodziejewski z Wąbrzeźna. Więcej o zaplanowanym zakresie prac pisaliśmy tutaj

Przedsięwzięcie jest realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej 3. Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna w regionie, Celu Tematycznego 4. Wspieranie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną we wszystkich sektorach, Priorytetu Inwestycyjnego 4c. Wspieranie efektywności energetycznej, inteligentnego zarządzania energią i wykorzystania odnawialnych źródeł energii, w budynkach publicznych i sektorze mieszkaniowym.

Całkowity koszt inwestycji to 1 mln 983 tysiące złotych, w tym 422 tysiące zł dofinansowania unijnego na zadanie termomodernizacji budynku. Przebudowa jest całkowicie finansowana z budżetu gminy.

  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 1
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 2
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 3
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 4
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 5
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 6
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 7
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 8
  • OSP Dobrzejewice 28.04.2022 9

Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach

Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżury wakacyjne w przedszkolach. W lipcu dyżurować będą przedszkola w Brzozówce i w Dobrzejewicach, a w sierpniu przedszkola w Osieku nad Wisłą, w Łążynie II i w Obrowie. Pamiętajmy o konieczności zgłoszenia dzieci na dyżur wakacyjny. Karty zgłoszenia w tej sprawie składamy w dniach od 4 do 20 maja.

Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkole podstawowej funkcjonują przez cały rok, z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący, czyli gminę. Przerwy w działalności przedszkola i oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej w okresie wakacyjnym związane są z prowadzonymi pracami remontowo-modernizacyjnymi oraz z prawem nauczycieli do urlopu wypoczynkowego. Dzieci mają zapewnione w tym czasie miejsce w innym przedszkolu/oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej.

Z opieki wakacyjnej moją skorzystać wyłącznie dzieci uczęszczające do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Obrowo.

Dyżur wakacyjny jest organizowany od dnia zakończenia roku szkolnego do 31 sierpnia dla dzieci uczęszczających w danym roku szkolnym do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę Obrowo, zwanych dalej przedszkolami dyżurującymi. 

O przyjęciu do dyżurującego przedszkola decyduje złożenie karty zgłoszenia dziecka do przedszkola. Kartę zgłoszenia dziecka do dyżurującego przedszkola rodzice pobierają w macierzystej placówce, ponieważ karta musi być przez nią ostemplowana.

Pierwszeństwo przyjęcia dziecka do przedszkola dyżurującego mają dzieci:

  • z placówki pełniącej dyżur,
  • rodziców pracujących, przebywających w przedszkolu ponad czas realizacji bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (ponad podstawę programową).

Termin składania „Kart zgłoszenia” w dyżurującym przedszkolu trwa od 4 maja do 20 maja 2022 r. w dniach i godzinach określonych przez dyżurujące przedszkole.

W załączeniu harmonogram dyżurów wakacyjnych dla oddziałów przedszkolnych i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Obrowo.

Zdjęcie na stronie głównej przy nin. informacji pochodzi z profilu fb Przedszkola Samorządowego w Brzozówce.

Lena i Nina - reprezentantki gminy na "Wierszoklepce"

Lena Kalinowska oraz Nina Olszewska z Osieckiego Klubu Kultury, uczennice Szkoły Podstawowej im. mjra Henryka Sucharskiego w Osieku nad Wisłą wzięły udział w IX Miejskim Konkursie Recytatorskim Wierszoklepka dla klas I-III w Ognisku Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza w Toruniu . Spośród 60 recytujących Lena Kaliowska zakwalifikowała się do finału.

  • 278580653_1452541545185408_4639799666301666104_n
  • 278580866_1455844998188396_3103695789342919894_n

Młodzież Zapobiega Pożarom - po powiatowych eliminacjach

Reprezentanci naszej gminy znakomicie poradzili sobie na powiatowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Mateusz Rutkowski z Obrowa zwyciężył w kategorii klas I – IV i wraz z Patrycją Nowak (klasy 5 – 8) oraz Maciej Politowskim (szkoły ponadpodstawowe) ze Złejwsi Wielkiej będą reprezentować nasz powiat na etapie wojewódzkim. Wielkie brawa należą się także Emilii Lewandowskiej i Wojciechowi Korczakowi z Kawęczyna, którzy zajęli miejsca na podium w swoich kategoriach wiekowych.

Powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom" odbyły się w czwartek 28 kwietnia w remizie OSP KSRG Szembekowo. Do naszej gminy przyjechało 24 uczniów z powiatu ze swoimi opiekunami. Uczestnicy turnieju najpierw pisali test, a następnie przystępowali do egzaminu ustnego.

- To trudny konkurs, o dużej renomiewyjaśnia Sebastian Bytyń, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.Jego cel to przede wszystkim popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy ze znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym.

Konkurs podzielony jest na trzy kategorie wiekowe: dla uczniów klas 1 – 4, 5 – 8 oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W każdej kategorii wiekowej jury wyłania troje najlepszych, ale tylko zwycięzca z każdej kategorii przechodzi z etapu powiatowego do wojewódzkiego.

Wyniki powiatowego etapu turnieju, przeprowadzonego w Szembekowie, są następujące:

Kategoria wiekowa: klasy 1 – 4
1 miejsce - Mateusz Rutkowski, gmina Obrowo
2 miejsce – Michał Skoczylas, gmina Zławieś Wielka
3 miejsce – Emilia Lewandowska, gmina Obrowo

Kategoria wiekowa: klasy 5 – 8
1 miejsce – Patrycja Nowak, gmina Zławieś Wielka
2 miejsce – Wojciech Korczak, gmina Obrowo
3 miejsce – Kacper Lewandowski, gmina Łubianka

Uczniowie szkół ponadpodstawowych
1 miejsce – Maciej Politowski, gmina Zławieś Wielka
2 miejsce – Marcelina Lesińska, gmina Zławieś Wielka
3 miejsce – Dominika Piotrkiewicz, gmina Czernikowo

- Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turniejuzapewnia Mirosława Kłosińska, Członek Zarządu Gminnego Oddziału OSP RP w Obrowie, druhna OSP Kawęczyn, sekretarz gminy Obrowo.Dotarcie do powiatowego szczebla konkursu wymaga zdobycia szczegółowej wiedzy dodatkowej, która w wąskim stopniu przekazywana jest w szkołach. Do konkursu dzieci przygotowywane są głównie przez rodziców będących strażakami, więc i im należą się słowa uznania za promowanie umiejętnosci i tradcyji ochotniczych straży pożarnych.

Mimo powagi konkursu, jego uczestnicy dobrze się bawili na terenie remizy w Szembekowie. Był czas na rozmowy, oglądanie parku samochodowego, na frytki i słodycze. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem, przygotowanym przez miejscowych druhów i druhny.

- To dla nas duże wyróżnienie, że Zarząd Powiatowy OSP zorganizował turniej właśnie u nas mówi Agnieszka Narkiewicz, druhna OSP Szembekowo, ratowniczka. - Mamy świetny, profesjonalny zespół i znakomity, nowoczesny sprzęt, który mogliśmy z dumą zaprezentować. Dziękujemy uczestnikom turnieju oraz strażakom ochotnikom za wizytę u nas.

 

Naszą gminę na turnieju reprezentowali (od lewej:) Wiktor Czynszak z Obrowa, Szymon Jernatowski z Obrowa, Emilia Lewandowska
z Kawęczyna, Wojciech Korczak z Kawęczyna, Sebastian Siekierski z Kazimierzewa i Mateusz Rutkowski z Obrowa. Za Emilią stoi Marcin Czynszak, opiekun WIktora i Szymona, obok niego Alicja Tarkowska, członek Prezydium Zarządu Gminnego OSP RP w Obrowie oraz Sławomir Lewandowski, naczelnik OSP Kawęczyn.

  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 01
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 02
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 03
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 05
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 06
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 07
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 08
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 09
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 10
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 11
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 12
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 13
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 14
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 15
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 16
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 17
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 18
  • Młodzi zapobiegają pożarom OSP KSRG Szembekowo 04 2022 19

Weekend w Obrowie

Chyba nie ma lepszego miejsca do spędzenia majowego weekendu niż gmina Obrowo, zwłaszcza że pogoda będzie zachęcać do aktywności wśród naszej fantastycznej przyrody. Chętnych do wspólnej rekreacji zaprasza Kazimierz Musiałowski - cykliczny marsz "Nordic Walking za Uśmiech" tradycyjnie startuje w sobotę 30 kwietnia o godzinie 11:00 przy ulicy The Beatles w Smogorzewcu.

Życzymy udanego weekendu!

Przejdź do początku strony