12 października: sytuacja epidemiczna w naszej gminie

12 października: sytuacja epidemiczna w naszej gminie
2020-10-12

Niestety, w naszej gminie: w Sąsiecznie, Łążynie II i w Obrowie u kolejnych osób stwierdzono zakażenie koronawirusem. Szkoła w Obrowie przechodzi na zdalne nauczanie, szkoła w Łążynie II wprowadza dni wolne od lekcji - „dni dyrektorskie”. Choruje opiekunka GOPS.

Obrowo

W Szkole Podstawowej w Obrowie u dwóch kolejnych pracowników potwierdzono zakażenie wirusem SARS. W placówce pozytywny wynik testów mają więc już 4 osoby. – W uzgodnieniu z organem prowadzącym wystąpiłem do sanepidu o opinię na temat zamknięcia szkoły wyjaśnia Przemysław Piotrowski, dyrektor placówki. – Sanepid wydał pozytywną decyzję, toteż od wtorku do piątku w szkole nauka odbywać się będzie zdalnie. Zapewnimy jednak opiekę świetlicową tym uczniom, których oboje rodzice pracują lub mają pod opieką dziecko niepełnosprawne. Nauczyciele będą w gotowości, reżim sanitarny będzie dochowany.

Łążyn II

Dyrekcja szkoły korzysta z uprawnień i wprowadza od środy 14 października do piątku 16 października tzw. dni dyrektorskie. Są to dni wolne od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewni opiekę świetlicową potrzebującym dzieciom. Zajęcia opiekuńcze prowadzone będą w kilku salach, aby grupy uczniów były możliwie jak najmniejsze. – Zdecydowałam o wprowadzeniu dni dyrektorskich, abyśmy mieli czas na uspokojenie się po odejściu mieszkańca naszej miejscowości. Wszystkim nam, a zwłaszcza dzieciom, bardzo potrzebny jest teraz odpoczynek i spokójmówi dyrektor Szkoły Podstawowej w Łążynie II Hanna Affelt.

Kolejna mieszkanka sołectwa ma pozytywny wynik testu wykrywającego koronawirusa. Ją i jej rodzinę objęto kwarantanną. To opiekunka Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. – Nasza koleżanka od 30 września nie kontaktowała się z nami w sposób bezpośredniwyjaśnia Renata Kwiatkowska, kierownik GOPS. – W związku z jej zakażeniem prosimy, aby rodziny i bliscy w tym okresie jak najbardziej zaangażowali się w opiekę nad chorymi. My bowiem też możemy zarażać. Kontaktujemy się z wieloma osobami.

Pracownicy GOPS nadal zajmują się swoimi podopiecznymi, ale unikają kontaktów bezpośrednich. Robią zakupy, pytają o zdrowie, telefonują, rozmawiają. W razie potrzeby napalą w piecu, ale kąpiel podopiecznych staje się już problemem. Sanepid kontaktuje się z osobami, które odwiedzała opiekunka GOPS.

Sąsieczno

U jednego z mieszkańców potwierdzono zakażenie koronawirusem. Rodzina tej osoby czeka na wynik testów, przebywają na kwarantannie.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.