10 lat scholi „Źródło”

10 lat scholi „Źródło”
2020-09-14

Obecnie liczy aż 50 osób. Z radością śpiewa co niedzielę kościele w Osieku nad Wisłą. 23 października tego roku, z okazji 10-lecia, odbędzie się koncert, podczas którego „Scholaki” nagrają płytę.

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010 roku przez  Beatę Strąk. Pomocą służyła katechetka, Katarzyna Wichrowska (obecnie Tofil). Osobą wspomagającą grą na gitarze była Ewelina Mytlewska, która po rezygnacji pani Beaty, zaczęła prowadzić scholę wraz z Patrycją Bezrudczyk. Pani Patrycja po kilku latach posługi, musiała niestety zrezygnować z przyczyn zawodowych.

Schola  obecnie liczy ok. 50 osób (dzieci i młodzież).  Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą. Bierze też udział w programach okolicznościowych, np. z okazji Bożego Narodzenia, Święta Niepodległości, rocznicy kanonizacji Jana Pawła II. Doskonali swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne, uczestnicząc w warsztatach muzycznych organizowanych w Łodzi przez zespół Mocni w Duchu. Miała zaszczyt wystąpić z profesjonalnymi muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Filharmonii Bydgoskiej podczas koncertów kolęd   w Osieku nad Wisłą. Trzykrotnie uczestniczyła w Koncercie Uwielbienia we Włocławku, gdzie wystąpiła na dużej scenie ze znanymi muzykami pod batutą Piotra Pałki w aranżacjach Sebastiana Iwanowicza. Bierze udział w konkursach piosenki religijnej i patriotycznej.

„Źródło” ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Najważniejsze z nich to: wyróżnienie na Przeglądzie Kolęd w styczniu 2015 r. w Toruniu, I miejsce na Przeglądzie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej w grudniu 2015 r. w Toruniu,  II miejsce na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Toruniu w 2015 r., wyróżnienie na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w 2016 r. w Toruniu, wyróżnienia na Diecezjalnych Przeglądach Piosenki Religijnej.

Ostatnim, największym sukcesem było zdobycie I miejsca na V Cecyliańskim Przeglądzie Piosenki Religijnej na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. „Źródło” współpracuje również ze znakomitym muzykiem Januszem Lewandowskim.

Schola spędza wspólnie wakacje. „Źródło” wypoczywało w Trójmieście, Zakopanem oraz na Mazurach. Dla członków zespołu organizowane są również biwaki.

Warto wspomnieć, że 23 października tego roku, z okazji 10-lecia odbędzie się koncert, podczas którego „Scholaki” nagrają płytę. Serdecznie zapraszamy!

Próby odbywają się w salce parafialnej w soboty o godz. 11.00.

Ewelina Mytlewska – opiekun „Źródła”

Zobacz, jak śpiewa nasza schola:

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.