Zawody kolarskie

Zawody kolarskie
2016-10-06

Była pasjonująca walka na trasie, było podium i puchary, a na koniec ognisko z kiełbaskami... Tak w wielki skrócie przebiegły pierwsze zawody kolarskie dla dzieci w Gminie Obrowo.
W środę 28 września rozegrano pierwsze Mistrzostwa Szkół Podstawowych Gminy Obrowo w kolarstwie MTB.

Dopisała pogoda i uczestnicy, którzy wraz z Opiekunami dotarli do Nadleśnictwa Dobrzejewice a dokładnie na parking leśny "Zielony zakątek". To tu dzięki uprzejmości Nadleśnictwa zlokalizowane było biuro zawodów. Poza klasyfikacją indywidualną prowadzona była także rywalizacja zespołowa. Zwyciężyła SP w Brzozówce (140 pkt.), 2 miejsce SP w Dobrzejewicach (91 pkt.), trzecie SP w Łążynie (48 pkt.). Klasyfikacja indywidualna poniżej:
Kategoria 4 klasy dziewczęta:
1m Guzowska Laura, 2m Trzcińska Wiktoria, 3m Rumińska Wiktoria
Kategoria 4 klasy chłopcy:
1m Szaładziński Miłosz, 2m Kawczyński Kacper, 3m Figurski Maksym
Kategoria 5 klasy dziewczęta:
1m Zuzanna Charyga, 2m Światecka Julia, 3m Majewska Zuzanna
Kategoria 5 klasy chłopcy:
1m Szupryczyński Dominik, 2m Błążejewski Tomasz, 3m Wiśniewski Szymon
Kategoria 6 klasy dziewczęta:
1m Łukowska Natalia, 2m Cieszkowska Martyna, 3m Dąbrowska Martyna
Kategoria 6 klasy chłopcy:
1m Jankowski Jakub, 2m Witkowski Dominik, 3m Lipiński Oskar
Nagrody i puchary wręczali:
Marcin Mientki olimpijczyk z Sydney, trener Michała Kwiatkowskiego,
Dominik Żebrowski Mistrz Polski Szkółek Kolarskich 2015, absolwent SP w Brzozówce, 
Andrzej Kiejnowski prezes UKS Kometa Obrowo.
Na zawodach, mimo natłoku obowiązków w tym dniu, obecny był także gość honorowy Wójt Andrzej Wieczyński.  Impreza zorganizowana została przez klub kolarski Kometa i Copernicus przy wsparciu Urzędu Gminy Obrowo i Nadleśnictwa Dobrzejewice. Podczas podsumowania zawodów zebrani Opiekunowie Pan Wójt i organizatorzy jednogłośnie uznali, że impreza powinna mieć charakter cykliczny. Zapewne ucieszy to wszystkich uczniów biorących udział w zmaganiach kolarskich, bo już dziś możemy powiedzieć do zobaczenia w przyszłym roku!!!

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.