To już po raz drugi

To już po raz drugi
2017-11-04

Sobota 21 października  chłodem witała przybyłych uczestników II Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych, który odbywał się pod patronatem wójta Gminy Obrowo p. Andrzeja Wieczyńskiego- w gościnnych progach miejscowego Zespołu Szkół.

Nasz Przegląd zgromadził aż 22 Zespoły (250 uczestników!), co świadczy o tym, że Seniorzy dobrze czuli się u nas w roku ubiegłym i z przyjemnością przyjechali ponownie aby przedstawić się w nowym repertuarze.

Szkolna sala gimnastyczna, gdzie odbywała się impreza, była wypełniona po brzegi nie tylko uczestnikami ale także zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Obrowa.

 Wśród gości: władze Starostwa i radni powiatu toruńskiego, przedstawiciele władz i  Rady naszej Gminy, duszpasterz naszej parafii oraz dyrektor Szkoły.

 Po okolicznościowych przemówieniach i komunikatach organizacyjnych nastąpiło oficjalne otwarcie Przeglądu.

 Jako pierwsza wystąpiła Kapela Ludowa im. Kamińskich z Osieka a następnie „Kawęczynianki” z Kawęczyna rozgrzały publiczność swoimi wspaniałymi piosenkami.

Każdy z Zespołów prezentował -zgodnie z regulaminem- 3 utwory; nasz chór Klubu Seniora „Sami Swoi” zaśpiewał 3 piosenki własne, gdzie teksty napisała p. Irena Szymecka a muzykę opracował p. Grzegorz Filut. Piosenki te są niezmiennie bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność i zbierają zasłużone brawa.

Przegląd poszerzony został o wystawę prac naszych szczególnie uzdolnionych pań z sekcji rękodzieła artystycznego: przepięknie wyhaftowane  i malowane obrazy, serwety, plecione koszyczki, ozdobne pudełeczka, tace, wazoniki, kwiaty, kartki okolicznościowe i jeszcze inne „cudeńka” są dowodem dla wszystkich, że na emeryturze nie nudzimy się a przeciwnie- dopiero teraz mamy czas na rozwijanie swoich talentów i odkrywanie tych, o których nawet nie mieliśmy pojęcia, że je mamy.

Wystawa cieszyła się wielkim powodzeniem a osoby  zainteresowane  techniką wykonania odsyłaliśmy po fachowe porady do kierownika sekcji.

 Z wieloma chórami spotkaliśmy się poraz kolejny, toteż atmosfera była wspaniała: wspólnie śpiewaliśmy znane piosenki, a było ich sporo- od takich hitów jak „Żono moja”i „Oczy zielone”, po „Daj, męża, daj”i „Kwiat jednej nocy”.

Ale też trzeba przyznać, że trafił się i repertuar ambitniejszy.

 Usłyszeliśmy przepięknie zagraną na akordeonie przez seniora z Rojewa „Modlitwę” Bułata Okudżawy oraz brawurowo wyśpiewaną „Czarnuszkę Mołdawiankę” przez chór „Pokolenie” z Lubicza.  

„Wisienką na torcie”  II Przeglądu Chórów i Zespołów Senioralnych było wykonanie (po włosku) przez chór „Leśna Kraina” z Cierpic, najsłynniejszego utworu w historii muzyki operowej -”Va, pensiero” - przejmującej pieśni niewolników z opery „Nabucco” Giuseppe Verdiego, gdzie owacji nie było końca...

Końcowy występ Kapeli „Dolina Drwęcy” z Lubicza był pretekstem do rozpoczęcia wspólnej zabawy. Smaczny posiłek przygotowany przez szkolną kuchnię ,wspaniałe wypieki i serwowane ciepłe napoje przygotowane i podawane przez nasze Panie również przyczyniły się do dobrego nastroju tej radosnej imprezy.

Dziękujemy zatem Władzom naszej Gminy, wszystkim sponsorom, Paniom obsługującym ale również a może przede wszystkim –  uczestnikom tegorocznego Przeglądu.

Do zobaczenia za rok!
Daniela Prochera

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.