Teatr „Zaczarowany Świat” w Osieku nad Wisłą

Teatr „Zaczarowany Świat” w Osieku nad Wisłą
2017-11-14

Dnia, 6 listopada, uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Osieku nad Wisłą odwiedził Teatr Lalek „Zaczarowany Świat”. Dzieci obejrzały spektakl, pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”. Aktorki zostały przyjęte przez uczniów z wielkim entuzjazmem. Siłą przedstawienia jest nie tylko przykuwająca wzrok najmłodszych kolorowa scenografia, ale i barwne lalki czeskie i marionetki sycylijskie. Spektakl w reżyserii Emilii Betlejewskiej przekazuje młodym odbiorcom tradycyjną polską legendę w lekki i przyjemny sposób, zachęcając najmłodszych do poznawania historii innych miast. Przeniesiona w czasy współczesne opowieść staje się bliższa dzieciom.

Warto wspomnieć, że spektakle tego Teatru są chętnie oglądane poza granicami Polski. Zdobył on kilka międzynarodowych nagród. Gorąco polecam szkołom i przedszkolom wszystkie przedstawienia „Zaczarowanego Świata”.

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.