Szlachetna Paczka

2017-10-20

W tym roku, po raz kolejny „Szlachetna Paczka” zawitała do naszej gminy. Jest nam niezmiernie miło, że ponownie Wójt Gminy Obrowo, Andrzej Wieczyński  objął projekt patronatem.  Cieszy nas również to, że coraz więcej mieszkańców gminy angażuje się w realizację tej ogólnopolskiej akcji.

Czym jest „Szlachetna Paczka”?  Jest to projekt, który łączy ludzi w mądrym pomaganiu. Łączy tych, którym się udało i tych, którzy nie mieli tyle szczęścia, dając każdemu impuls do zmiany siebie i budowania lepszego świata. Głównym motorem do działań w projekcie jest idea wzajemnej miłości, która potrafi dostrzec piękno i potencjał w każdym człowieku. Ona pozwala tworzyć wspólnotę ludzi otwartych, godnych zaufania, wzajemnie się wspierających i wspólnie dążących do ideałów. Bo każdy jest ważny i potrzebny. 

Działaniem projektu w każdym rejonie kieruje lider, koordynujący pracę drużyny wolontariuszy. Już niedługo wolontariusze ruszą do osób będących w potrzebie. Będą poznawać historię ich życia, ich marzenia, trudności z którymi muszą się mierzyć każdego dnia. Dla nich każde spotkanie będzie twórcze i pouczające.

W projekcie istotny jest również prywatny darczyńca, który odpowiada na potrzeby osób najbardziej potrzebujących. Potrzeby te są identyfikowane przez wolontariuszy, którzy umieszczają opisy rodzin w anonimowej internetowej bazie danych. Z tej bazy, w okolicach listopada można wybrać rodzinę, której będzie się chciało pomóc.  Darczyńcą może zostać każda zainteresowana osoba.  Często są to ludzie, którzy  łączą się w grupy, w których razem przygotowują paczkę. Zachęcają do tego znajomych, przyjaciół, współpracowników, rodziny oraz klasy szkolne.

Akcja wspierana jest przez wiele organizacji oraz osób publicznych. Do tej pory przyłączyli się do niej m.in.: Papież Franciszek, para prezydencka – Agata i Andrzej Duda, Jerzy Dudek wraz z drużyną Realu Madryt, Tomasz Majewski, Agnieszka i Urszula Radwańskie, Mariusz Czerkawski, Grzegorz Turnau, Anna i Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski, Łukasz Piszczek i wielu innych.

Podstawową zasadą Szlachetnej Paczki jest pomaganie rodzinom, które chcą zmienić swoją sytuację, zatem zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do włączenia się w bezinteresowną, mądrą pomoc drugiemu człowiekowi. Otwórzmy swoje serca na innych - jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

 

Wolontariusze Gminy Obrowo

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.