„ŚWIĄTECZNE ZAMIESZANIE” W ŁĄŻYNIE II

2017-12-27

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy. Ludzie sobie bliscy gromadzą się przy wspólnym stole, dzielą się opłatkiem i składają sobie życzenia. W przedszkolu także jest to okres szczególny. Dzieci z wielkim zaangażowaniem ubierają choinkę, własnoręcznie wykonują ozdoby i czekają na przyjście Mikołaja, bo właśnie z prezentami najbardziej kojarzą im się Święta Bożego Narodzenia.

Wszyscy z niecierpliwością czekali na dzień przedstawienia, które odbyło się 21.12.2017r.  Był to niezwykły powód do spotkania całego grona rodziców oraz gości zaprzyjaźnionych z Punktem i Oddziałem Przedszkolnym przy Szkole Podstawowej im Mikołaja Kopernika w Łążynie II.

Dzieci z obu grup długo przygotowywały się do występów, chętnie uczyły się ról oraz uczestniczyły w próbach. Nie mogło zabraknąć również przepięknych dekoracji, które sprawiły, że sala wyglądała bajecznie. Pojawiła się scena z rozgwieżdżonym niebem i Gwiazdą Betlejemską.

“Świąteczne zamieszanie” nie było tradycyjnym przedstawieniem jasełkowym. Zawarte w programie treści dotyczyły poszukiwania Świętego Mikołaja. Wspaniale dobrane stroje, które przygotowali dzieciom rodzice oraz muzyka i treści, wiernie oddawały atmosferę wydarzeń. Trud i wysiłek naszych małych aktorów został nagrodzony gromkimi brawami. Zwieńczeniem wydarzenia był film, który przysłał nam Święty Mikołaj, a potem jego wizyta.

Podczas spotkania panowała bardzo miła i rodzinna atmosfera. Zaproszeni goście opuszczali nas z wielkimi uśmiechami na twarzach. Zadowoleni, choć zmęczeni, ale pełni wrażeń wrócili do domu.

Marlena Bogusz
Dagmara Chmielewska
Jolanta Seweryn-Piotrowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.