Świat 3D - projekt edukacyjny uczniów ZS w Obrowie

Świat 3D - projekt edukacyjny uczniów ZS w Obrowie
2017-06-21

Jeżeli chcemy, aby nasz kraj dynamicznie się rozwijał, nie możemy zapominać o naszych dzieciach, które już "za moment" staną się dorosłe i rozpoczną karierę zawodową. Stąd już na etapie gimnazjum wśród uczniów kształtują się pomysły na ciekawe projekty, które jeszcze niedawno były w zasięgu tylko wiodących uczelni wyższych. W naszym przypadku padło na stworzenie niezwykle innowacyjnego zaplecza edukacyjnego w oparciu o zestaw do samodzielnego montażu drukarki 3D. Dzięki nieustającym kontaktom z absolwentami naszej szkoły, a konkretnie z Karolem Wojtylewskim, studiującym obecnie na Politechnice Gdańskiej, udało nam się dotrzeć do firmy Propox, która przygotowała dla nas idealny zestaw do realizacji zadania.

W tym momencie do działania przystąpiła ośmioosobowa grupa zapaleńców z drugich klas gimnazjum, którzy przez kilka miesięcy regularnie pracowali nad stworzeniem wymarzonego dzieła. Po początkowych zwątpieniach, wielu przeszkodach i modyfikacjach na początku czerwca z prawdziwą radością udało się nam dokończyć i uruchomić drukarkę, której oficjalna prezentacja odbyła się 20 czerwca 2017 r. na terenie Zespołu Szkół w Obrowie podczas corocznych dni prezentacji projektów edukacyjnych.

Dziękuję zespołowi uczniów w składzie: Mateusz Kempski, Miłosz Cymer, Kevin de Frankijker, Andrzej Amin, Wojciech Buławski, Kacper Oliwkowski, Patryk Kubik, Narcyz Wołowski, Kajetan Zakrzewski za realizację zadania oraz absolwentom: Karolowi Wojtylewskiemu i Jędrzejowi Modelskiemu za wsparcie w najtrudniejszych momentach.

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.