Powitanie wakacji na tarasie widokowym w Łęgu Osieku

Powitanie wakacji na tarasie widokowym w Łęgu Osieku
2017-07-19

W sobotę, 01 lipca 2017r. odbyło sie kolejne spotkanie na TARASIE WIDOKOWYM, IM. MICHAŁA KOKOTA. Tego dnia pogoda była bardzo kapryśna, między chmurami z deszczem przebijały się promienie słońca. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych goście przybywali i wspólnie biesiadowali przy dźwiękach ludowej muzyki regionu, podziwiając piękne widoki z wiślanej skarpy.

Atrakcją były przejażdżki bryczką. Na scenie pojawiła się jak zwykle OSIECKA KAPELA LUDOWA, im. Kamińskich, Oczywiście nie mogło zabraknąć wspaniałych głosów zespołu ludowego KAWĘCZYNIANKI, które reprezentują folklor ziemi dobrzyńskiej. Pieśni i przyśpiewki w ich wykonaniu porywają słuchaczy do śpiewu i tańca z przytupem. Bawiliśmy się także przy muzyce DUETU EDEN. Muzykę i doskonałe nagłośnienie sceny „zapewnił” niezawodny DJ BUNIEK. Panie z KÓŁ GOSPODYŃ WIEJSKICH z Osieka nad Wisłą i Stajenczynek przygotowały „pyszności” dla wielbicieli WIEJSKICH SMAKÓW : grochówkę, swojski chleb ze smalcem, ogórki kiszone oraz najrozmaitsze ciasta. Jak zwykle można było zakupić najróżniejsze nalewki „własnej roboty”. Przygotowano również grilla, przy którym „dyżurowali i piekli kiełbaski, niezawodni druhowie z OSP. Wiele osób siedziało na ławeczkach wokół rozpalonego przez strażaków ogniska. Organizatorzy podjęli kolejną ważną inicjatywę na rzecz środowiska lokalnego i włączyli się jako wolontariusze w pomoc charytatywną. Pod hasłem „ NIE TYLKO SIĘ BAWIMY, ALE I POMAGAMY” na rzecz osób starszych, samotnych, niepełnosprawnych.

Za pomoc w zorganizowaniu POWITANIA WAKACJI 2017 na tarasie widokowym dziękujemy:
Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu i pani Sekretarz Mirosławie Kłosińskiej
SOŁTYSOWI OSIEKA NAD WISŁĄ,
KS „WISŁA”,
OSP OSIEK NAD WISŁĄ,
KGW Stajenczynki,
KGW Osiek nad Wisłą,

Dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkanie na tarasie widokowym 12 sierpnia 2017r.

Renata Kwiatkowska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.