O WOLONTARIACIE DLA MŁODYCH

O WOLONTARIACIE DLA MŁODYCH
2017-11-24

16 listopada Fundacja TRYBIK przeprowadziła w Gminnym Ośrodku Kultury w Obrowie warsztaty pt. "Poznaj, zdecyduj i działaj! Wolontariat w pigułce”, sfinansowane były przez LGD "Podgrodzie Toruńskie".
Na spotkanie przybyło 16 młodych osób z gminy Obrowo i 3 z gminy Lubicz. Podczas różnych form warsztatowych uczestnicy znaleźli odpowiedzi na pytania: Na czym polega wolontariat? W jakich formach można działać w wolontariacie? Jakie korzyści daje bycie wolontariuszem? Kto może zostać wolontariuszem? Jak przygotować się do pracy wolontariusza? Jakie są prawa i obowiązki wolontariusza?
Na podziw zasługuje kreatywność i zaangażowanie podczas pracy w grupie i wypracowywaniu modelu wolontariusza, który został przedstawiony plastycznie na dużym plakacie i zreferowany ustnie na forum.

O wolontariacie opowiadała Anita Jankowska, wiceprezes Fundacji TRYBIK, a zarazem wolontariuszka Szlachetnej Paczki. Oprócz podzielenia się własnymi  doświadczeniami, przedstawiła prezentację multimedialną i wzruszający film. Przybyła też koordynatorka tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki w gminie Obrowo, Dorota Kubacka, by zarazić ideą wolontariatu i zachęcić do pracy na rzecz innych.

WARTOŚCIĄ DODANĄ były warsztaty ze scrapbookingu, prowadzone przez Barbarę Mońko-Juraszek, prezes Fundacji TRYBIK, która nie tylko działa na rzecz innych, ale też pasjonuje się rękodziełem i prowadzi zajęcia kreatywno-plastyczne. Okazało się, że nikt z uczestników nie spotkał się wcześniej z tą formą ozdabiania albumów i wykonywania kartek. W zainteresowaniem wysłuchali genezy tej techniki i ciekawostek z nią związanych. Najbardziej cieszyła samodzielnie wykonana, wyjątkowa kartka okolicznościowa.

Ogromną radość sprawiło nam to, że wszyscy zadeklarowali chęć niesienia pomocy innym i stali się wolontariuszami Fundacji TRYBIK! 

Dowodem zadowolenia uczestników było pytanie o kolejne warsztaty, które dodatkowego komentarza nie wymagają. Wnioski nasuwają się same!
Barbara Mońko-Juraszek

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.