KONCERT INAH w Osieku nad Wisłą

KONCERT INAH w Osieku nad Wisłą
2017-10-04

Dnia, 29 września w piątkowy wieczór, w remizie strażackiej w Osieku nad Wisłą, odbył się wyjątkowy koncert INAH – Karoliny Orzeł, której akompaniował Witek Góral.

Koncert ten to kolejna propozycja z cyklu „SPOTKANIE Z KULTURĄ”. Do tej pory gościliśmy: dwa KWARTETY SMYCZKOWE, dwukrotnie saksofonistę – Dariusza Zaleśnego z zespołami, profesjonalną grupę teatralną z Torunia, zespół TRZY KORONY, TRIO (instrumenty dęte). Moim marzeniem jest, aby mieszkańcy naszej gminy „posmakowali” różnych gatunków muzyki, przede wszystkim tej, granej na żywo.

Koncert pozwoliłam sobie zatytułować „ CUDZE CHWALICIE, SWEGO NIE ZNACIE”. Często zachwycamy się artystami – celebrytami z telewizji. Nie mamy świadomości, że w naszym środowisku mamy tak wspaniałe „perełki”.

INAH to obdarzona oryginalnym głosem wokalistka, mieszkanka naszej gminy Obrowo. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Filologii Hebrajskiej. Tłumaczy, pisze oraz śpiewa po hebrajsku. W ramach Stypendium Ambasady Izraela dla artystów uczyła się na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Tel Avivie. Jest autorką swoich tekstów i współautorką muzyki. Mówi o sobie, że muzyka to największa pasja i tęsknota jej życia. Inspiracji szuka w przyrodzie, w codziennych obowiązkach.

Piosenki Karoliny Orzeł to sentymentalna podróż. Mówią o wartościach, które są dla niej najważniejsze: miłości, radości, wierze i Bogu. Współpracowała ze świetnymi muzykami, związanymi na co dzień ze sceną muzyki folkowej, chrześcijańskiej oraz jazzowej, między innymi z Piotrem Baronem, znakomitym saksofonistą. W 2007r. wydała swoją debiutancką płytę, która cieszyła się sporym zainteresowaniem. Wśród muzyków pracujących przy nagrywaniu płyty znaleźli się, między innymi bracia Pospieszalscy.

Koncertowała w Polsce, na Ukrainie, w Niemczech oraz Izraelu z zespołami międzynarodowymi. Jeden z jej utworów był promowany w kilkunastu stacjach radiowych w Stanach Zjednoczonych.

Witek Góral to doświadczony muzyk, gitarzysta poruszający się w różnych stylistykach. Komponuje, nagrywa. Jest solistą oraz występuje z różnymi zespołami muzycznymi. Współpracował, między innymi z Antoniną Krzysztoń, Joszko Brodą, Mietkiem Szcześniakiem, Violą Brzezińską oraz francuską piosenkarką, Zas. Prowadzi również warsztaty muzyczne.

Dziękujemy serdecznie Karolinie Orzeł oraz Witkowi Góralowi za przepiękny koncert, za sentymentalną podróż, za wzruszenia, które przyniosły nam szczere, prawdziwe wyznania wokalistki. Nie zabrakło również humoru i dobrej zabawy. Koncert zakończył się owacjami na stojąco.

Słowa podziękowania kieruję również do Tomasza Wieczyńskiego oraz Krzysztofa Balewskiego za pomoc w zorganizowaniu koncertu.

Ewelina Mytlewska

fot. Renata Kwiatkowska i Oliwia Kowalska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.