KONCERT „BLUES SZWAGIERS”

KONCERT „BLUES SZWAGIERS”
2017-11-07

Dnia, 27 października w remizie w Osieku nad Wisłą odbyło się jubileuszowe, X SPOTKANIE Z KULTURĄ. Do tej pory słuchaliśmy klasyki, jazzu, muzyki rozrywkowej, oglądaliśmy spektakl profesjonalnego teatru. Wspomnę, że SPOTKANIA Z KULTURĄ odbywają się dzięki przychylności OSP Osiek nad Wisłą, za co bardzo dziękujemy.

Tym razem, jak zapowiadaliśmy wcześniej, w piątek wieczorem w Osieku „rozszalał się” OGIEŃ W REMIZIE!!! A to za sprawą zespołu BLUES SZWAGIERS. Na szczęście na koncercie zjawili się również strażacy. Trzeba przyznać, że muzycy zapewnili nam świetną zabawę i zagrali koncert naprawdę na wysokim poziomie. Była to solidna mieszanka bluesa, rocka, rock’n’rolla, folku i country.

Warto wspomnieć, że zespół brał udział w Festiwalu Blues Express oraz w międzynarodowym festiwalu HARMONICA BRIDGE w 2017r. Sam Sławek Wierzcholski, wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista oraz założyciel „Nocnej Zmiany Bluesa”, powiedział o nich: „Po co szukać gdzieś daleko, jeżeli w Toruniu mamy tak wspaniałych wykonawców”. Muzycy w obecnym składzie grają od dwóch lat.

Członkowie zespołu:

Tomasz Olewnik – wokal, gitara akustyczna

Paweł „Szwagier” Dolecki – wokal, bas, harmonijka

Leszek Czenkusz – wokal, akordeon, klawisze

Jacek Wilczyński – perkusja

Wojciech „Fazi” Radtke – gitara elektryczna

Warto dodać, że Leszek Czenkusz jest organistą w naszym osieckim kościele parafialnym. Mogliśmy podziwiać jego talent w innym brzmieniu, niż zazwyczaj.

Serdecznie dziękujemy zespołowi za wspaniały koncert i świetną zabawę przy ich muzyce!

Ewelina Mytlewska

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.