JOB SHADOWING W ZESPOLE SZKÓŁ W DOBRZEJEWICACH

JOB SHADOWING W ZESPOLE SZKÓŁ W DOBRZEJEWICACH
2018-05-14

11 maja 2018 Zespół Szkół w Dobrzejewicach gościł grupę sześciu nauczycieli ze Szwecji, którzy poprosili nas o umożliwienie im tzw. „job shadowing”, czyli obserwowania codziennej rzeczywistości szkolnej. Ta ciekawa forma rozwoju zawodowego bardzo sprzyja autorefleksji i innowacji.

Nauczyciele mieli możliwość podzielenia się swoimi umiejętnościami i wiedzą – nasi goście mieli okazję zobaczyć aż 12 różnych lekcji – począwszy od lekcji w klasie pierwszej szkoły podstawowej, a skończywszy na zajęciach klasy drugiej liceum ogólnokształcącego. Była też duża różnorodność tematyki: od muzyki, poprzez fizykę i matematykę, a skończywszy na języku polskim i angielskim. „Wisienką na torcie” był pokaz chemiczny poprowadzony przez laureatów i finalistkę konkursu przedmiotowego z chemii – uczniowie, przygotowani przez Dyrektora, Pana Janusza Iwańskiego, oraz Panią Magdalenę Żurawską, przeprowadzili interesujące doświadczenia.

Poza lekcjami obserwowanymi była też okazja „zajrzenia” na inne zajęcia: lekcje geografii, języka niemieckiego, matematyki, WDŻ, a dzieci z przedszkola przywitały się z naszymi gośćmi piosenką „Hello, what’s your name?”. Nauczyciele mieli możliwość porozmawiania o podobieństwach i różnicach naszych systemów edukacji, wymienić się doświadczeniami i nauczyć się czegoś od siebie nawzajem.

Możemy być dumni, że nauczyciele ze Szwecji chcą czerpać z naszej wiedzy i umiejętności, nasi uczniowie mają szansę rozwoju w wielu dziedzinach, a praca naszych nauczycieli jest doceniana.

Monika Stawska

Zespół Szkół w Dobrzejewicach

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.