„Jasełka 2018r.” Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej

„Jasełka 2018r.” Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej
2018-01-08

 Tradycyjnie już, w Święto Trzech Króli, 6.01. Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wystawiła „Jasełka 2018r.” w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. To już piąte tego typu przedstawienie naszej grupy. W tym roku w przygotowanie spektaklu zaangażowało się ponad 50 osób, w tym 49 aktorów: dzieci, młodzież oraz dorośli. Warto wspomnieć, że wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej w Osieku, którzy „ozdobili” Jasełka swoją grą na instrumentach oraz śpiewem.

 Praca nad Jasełkami odbywała się w grupach. Najmłodsi to „TEATRZAKI” (grupa dziecięco-młodzieżowa). Starsi, to zespół teatralny dziewcząt w wieku 15-17 lat, grupa teatralna dorosłych oraz Osiecka Grupa Wokalna z akompaniamentem Mirosława Zduńskiego. Próby odbywały się w Osieckim Klubie Kultury oraz w salce parafialnej. Warto wspomnieć, że najmłodsza aktorka to 3-letnia Ninka Olszewska a najstarsi to... wspaniali oraz godni naśladowania, aktywni seniorzy.

 Kiedy zbliżał się czas premiery, łączyliśmy siły i próby wszystkich grup odbywały się w kościele. Cieszy mnie fakt, że w Jasełka angażują się małżeństwa oraz całe rodziny. W rolę rodziców Jezusa wcielili się: Zuzanna Mytlewska oraz Andrzej Mytlewski (prywatnie ojciec i córka). Taki był plan, gdyż ich wiek jest bliski wiekowi Maryi i Józefa. Staraliśmy się uchwycić w naszej interpretacji ducha misteriów franciszkańskich, które w dużej mierze są pierwowzorem dla wielu obrzędów świątecznych w naszym kraju. Nie zabrakło również elementów ludowości, które są bliskie memu sercu. Oczywiście nie obyło się bez elementów humorystycznych, które ożywiły przedstawienie.

 Piękne kostiumy zostały wykonane przez niezawodną Renatę Kwiatkowską a scenografia przez Jacka Melerskiego, który zawsze zaskakuje pomysłami.

Dziękujemy serdecznie Księdzu Rafałowi Bogusowi za otwarte serce oraz za to, że kolejny już raz mogliśmy wystawić Jasełka w naszej pięknej świątyni!

Podziękowania składam wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Jasełek 2018r. Dodatkowo p. Annie Prus oraz p. Mirosławie Leskiewicz.

Ewelina Mytlewska

JASEŁKA 2018r.

Premiera – 6.01.2018r. kościół parafialny w Osieku nad Wisłą

Maryja: Zuzanna Mytlewska

Józef: Andrzej Mytlewski

Owieczka: Ninka Olszewska

Owieczka: Adaś Strzelecki

Aniołki: Zosia Prus, Majka Kopystecka, NatalkaChenc, Marta Nowak, Nina Surdyk, Julka Michalska

Pastuszkowie: Amelia Kwintera, Sean Rafacz, Julek Chmielewski, Jaś Mytlewski, Maksio Mytlewski, Wojtek Szymański(skrzypce), Natuś Strzeszewski (akordeon)

Dziołchy: Jadzia Wieczyńska, Martyna Foksińska, Oliwia Kowalska, Zosia Papińska, Paulina Murawka, Julka Ziętara, Dominika Guz

Trzej Królowie: Kazimierz Musiałowski, Lech Doroch, Wojciech Lewicki

Herod: Mariusz Słupczewski

Służąca: Michalina Strzeszewska

Diabeł: Renia Kwiatkowska

Anioły: Anna Melerska, Anna Melkowska, ks. Rafał Bogus

Mieszkanka Betlejem: Agnieszka Ziętara

Człowiek ubogi: Mateusz Melerski

Chór Aniołów: Mirek Zduński- akompaniament na keyboardzie, Basia Wojciechowska, Hanna Gurtowska, Justyna Strzelecka, Ela Łukowska, Agata Kamińska, Justyna Walicka, Mariusz Walicki, Sławka Nowak, Łukasz Nowak, Magda Pałaszewska, Ola Cymer(flet poprzeczny), Marysia Kwiatkowska

Śmierć: Ewelina Mytlewska

Scenografia: Jacek Melerski, któremu dziękujemy również za plakaty

Kostiumy: Niezawodna Renata Kwiatkowska, Ewelina Mytlewska („świetliste” skrzydła Aniołów)

Obsługa techniczna: Marek Rabiasz

Reżyseria: Ewelina Mytlewska

Film nagrany w Osieckim Klubie Kultury: Ewelina Mytlewska wraz z Osieckimi Dziołchami

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.