III Międzygminne Igrzyska Paraolimpijskie

III Międzygminne Igrzyska Paraolimpijskie
2016-10-18

W dniu 12 października 2016 r., na terenie Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego w Dobrzejewicach odbyły się III Międzygminne Igrzyska Paraolimpijskie.

W Igrzyskach wzięli udział niepełnosprawni sportowcy z pięciu gmin tj.: Czernikowa, Lubicza, Ciechocina, Łysomic i Obrowa. Organizatorem Igrzysk była Gmina Obrowo a realizacją zajęli się pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie. Obecni byli przedstawiciele władz gmin uczestniczących w Igrzyskach, pracownicy ośrodków pomocy społecznej, radni gminni i powiatowi oraz zaproszeni goście w tym rodzice i opiekunowie. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali pięć dyscyplin sportowych oraz dwie integracyjne. Sportowcy walczyli w różnych dyscyplinach i zdobywali wiele medali. Odbyło się również drużynowe przeciąganie liny, w którym zwycięzcą została Gmina Ciechocin i zagrała mecz piłki nożnej z zawodnikami K.S. Orzeł Głogowo. W imieniu organizatora Wójt Gminy Obrowo, Andrzej Wieczyński wręczał zwycięzcom i wszystkim uczestnikom medale. Olimpijczycy w duchu zdrowej rywalizacji walczyli z radością, przepełniała ich siła i wola walki. Pełni szczęści i wrażeń opuszczali tegoroczne Igrzyska. Organizację kolejnych zadeklarowała Gmina Łysomice, której przedstawicielka odebrała uroczyście flagę paraolimpijską od tegorocznego organizatora. W trakcie zmagań serwowano grochówkę, kiełbaski z grilla oraz słodki poczęstunek co możliwe było dzięki wsparciu uczestniczących Gmin oraz licznych sponsorów i darczyńców.

Wójt Gminy Obrowo

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.