Festyn Charytatywny „ JESTEŚMY Z WAMI"

Festyn Charytatywny „ JESTEŚMY Z WAMI"
2017-09-14

W sobotnie popołudnie 9 września w GŁOGOWIE  odbył się Festyn Charytatywny „ JESTEŚMY Z WAMI” na rzecz mieszkańców gminy Gostycyn,  którzy  ucierpieli w nawałnicy 11-12 sierpnia bieżącego roku, stracili domy i gospodarstwa.

Wójt gminy Obrowo Andrzej Wieczyński i sekretarz gminy Mirosława Kłosińska zorganizowali całe przedsięwzięcie przy bezinteresownej współpracy i ogromnym zaangażowaniu wielu osób. Szczególny wkład wniósł pan Mariusz Gajek – SAMSOLO,  mieszkaniec Głogowa, który zainicjował cały festyn, udostępnił scenę i umilał popołudnie swoimi występami artystycznymi. Klub Sportowy Orzeł Głogowo  przygotował obiekt sportowy, zasponsorował kosze przepięknych róż i cały dochód ze sprzedaży przeznaczył na pomoc. Nagłośnieniem zajęli się niezastąpieni w takich sytuacjach Krzysztof Boniecki i Michał Ziółkowski. Radna Gminy Anita Słomkowska bardzo wspierałą całą akcję znalazła  uzdolnione kulinarnie mieszkanki z Głogowa, Kawęczyna i Lubicza, które upiekły bardzo smaczne ciasta i wraz z nimi częstowała wszystkich przybyłych gości. Wspaniałą grochówkę ugotowały kucharki z Zespołu Szkół w Dobrzejewicach, a kiełbaski i kaszanki na grillu piekli strażacy OSP z Zawał pod dowództwem Radnej- druhny Alicji Tarkowskiej.

Niezastąpiona Fundacja TRYBIK prowadziła stoisko, w którym dzieci mogły korzystać z różnego rodzaju atrakcji jak malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych, tworzenie kukiełek, skręcanie baloników. Pani prezes fundacji Barbara Mońko - Juraszek również sprawdziła się w roli konferansjera, którą dzieliła z Eweliną Mytlewską z Osieckiej Grupy Teatralno Wokalnej. Na dzieci czekały zamki dmuchane, trampoliny. Na dorosłych zaplecze gastronomiczne.

Pracownicy socjalni z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Obrowie prowadzili zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla poszkodowanych i rozprowadzali wraz z druhami z OSP Kawęczyn cegiełki, z których dochód zostanie przeznaczony na remont domów w Gostycynie. Wspaniale spisała się grupa wolontariuszy uczniowie Gimnazjum i LO z  Zespołu Szkół w Dobrzejewicach pod niezawodnym okiem swoich opiekunów – nauczycieli – zajęli się zbiórką do puszek. Mimo, że to był ich pierwszy raz doskonale się spisali.

Nie zawiedli znakomici artyści, którzy umilali czas wszystkim przybyłym gościom – zawsze chętni do bezinteresownej pomocy Kapela SAMI SWOI z Rypina, Klub seniora SAMI SWOI z Obrowa, Osiecka Grupa Teatralno Wokalna, SYNTATA z Torunia oraz gwiazdy wieczoru, które porwały zgromadzonych do wspólnej zabawy KATIUSZA, M-POVER, SAMSOLO, Zespół SKY z Kazimierzewa i oczywiście ETNA.

Suma zebranych do puszek środków pieniężnych podczas festynu wyniosła   8.011,22 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy

(Zbiórka publiczna NR 2017/3896/ KS)   zbiórka do puszek trwa do 15 września 2017 r. można jeszcze wpłacać pieniądze w siedzibie Gminy Obrowo pokój nr 12

Dziękujemy wszystkim sponsorom, wolontariuszom, strażakom, ochronie, policji, straży gminnej, pracownikom Urzędu Gminy i Gminnego Ośrodka Kultury, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za bezinteresowną pomoc i ogromny wkład w organizację festynu.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.