Festiwal Wisły

2017-08-17

Rok 2017 poświęcony jest pięknej polskiej rzece - Wiśle. Z tej okazji w dniach od 12 do 15 sierpnia odbył się po raz pierwszy Festiwal Wisły. Jednym z przystanków dla gości przepływających Wisłę na trasie Włocławek - Toruń był Taras Widokowy im. Michała Kokota. 14 sierpnia lokalne zespoły Kapela Ludowa im. Kamińskich oraz Zespół Ludowy „Kawęczynianki” przywitały żeglarzy, flisaków oraz gości muzyką. Panie z koła Gospodyń Wiejskich z Osieka nad Wisłą i Stajenczynek przygotowały słodkości, pyszne ciasta oraz kawę i herbatę. Przyśpiewkom lokalnym oraz piosenkom żeglarskim przy wspólnej biesiadzie z żeglarzami nie było końca. Podczas spotkania mogliśmy zapoznać się z tradycją nadrzeczną, podziwiać łodzie przygotowane specjalnie na festiwal oraz spotkać się z ludźmi którzy pokazali jak wyglądały dawne drewniane jednostki. Ostatnim przystankiem dla płynących był Toruń gdzie mogliśmy podziwiać regaty dłubanek przygotowane na wcześniejszych warsztatach. Atrakcji nie zabrakło: regaty żeglarskie, jarmark, stoiska regionalne, przeglądy piosenki żeglarskiej, koncerty i pokazy flisaków oraz rejsy po Wiśle dla publiczności. W spotkaniu uczestniczył Wójt gminy Obrowo Pan Andrzej Wieczyński oraz Sekretarz gminy Pani Mirosława Kłosińska. 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.