Dzień Świętego Floriana

Dzień Świętego Floriana
2017-06-14

Co roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W tym roku uroczystości związane z Dniem Strażaka w Gminie Obrowo odbyły się 10 czerwca  i zaczęły się od zbiórki pododdziałów i zaproszonych gości przy zakręcie w Łążynku. Po uformowaniu szyku, poczty sztandarowe wraz z zaproszonymi gośćmi oraz delegacjami z poszczególnych jednostek OSP na czele z Orkiestrą Dętą z Dobrzejewic przemaszerowały pod Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynku,  gdzie odbyła się Msza Święta o błogosławieństwo dla wszystkich strażaków celebrowana przez księdza proboszcza Kazimierza Górskiego i księdza proboszcza Andrzeja Pogorzelskiego.

Całą uroczystość uświetniła Orkiestra Dęta z Dobrzejewic  pod batutą Paulino Taica Friasa oraz Zespół Ludowy im „Kamińskich”. Po wprowadzeniu na plac pocztów sztandarowych rozpoczęła się Msza Święta bezpośrednio po niej  Wójt Gminy Obrowo druh Andrzej Wieczyński przywitał zaproszonych gości oraz skierował ciepłe podziękowania druhnom i druhom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Obrowo za działalność ratowniczą i bezinteresowną służbę drugiemu człowiekowi, dziękował strażakom z naszej gminy za ofiarną pracę  i poświęcenie na rzecz drugiego człowieka, która jest przykładem do naśladowania dla nas wszystkich. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Starosta Powiatu Toruńskiego Mirosław Graczyk, Przedstawiciel Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej Sławomira Kamińskiego, Honorowego Członka Zarządu Głównego OSP druha Henryka Pilewskiego  oraz Przewodniczący Rady Powiatu Tomasz Zakrzewski  - gratulując a zarazem  dziękując wszystkim zebranym strażakom za poświęcenie i odwagę w niesieniu bezinteresownej pomocy. Życzyli także aby każda akcja kończyła się szczęśliwym powrotem. Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Łążynku Jan Zakrzewski imieniu swoim i ochotników z Łążynka podziękował Panu Wójtowi Andrzejowi za wspieranie OSP Łążynek przekazując okazałą statuetkę strażaka na pamiątkę. Podczas uroczystości można było zobaczyć wozy strażackie którymi dysponują jednostki z gminy Obrowo.

 

ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.