Dożynki w Osieku nad Wisłą


Warning: Division by zero in /noweobrowo/inc/functions/gen.php on line 80
Dożynki w Osieku nad Wisłą
2017-09-12

Dożynki, to święto plonów, to także święto rolników, ale przede wszystkim jest to tradycyjne święto dziękczynienia Bogu za zebrane plony.

Tradycyjnie dożynki rozpoczęły się korowodem dożynkowym, który wyruszył od Zespołu Szkół w Osieku nad Wisłą na plac przy kościele gdzie została odprawiona msza święta celebrowana przez księdza proboszcza Rafała Bogus.

Starości tegorocznych dożynek Pani Hanna Michalska i Robert Błahyj przekazali chleb dożynkowy Wójtowi gminy Andrzejowi Wieczyńskiemu i proboszczowi parafii w Osieku nad Wisłą, którzy po skończonej mszy świętej podzielili się z mieszkańcami gminy. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili:

  • Krystyna i Michał Zalescy
  • Józef Ramlau
  • Mirosław Graczyk
  • Jan Krzysztof Ardanowski
  • Przemysław Przybylski
  • Tomasz Zakrzewski

Pan Wójt Andrzej Wieczyński podziękował sołtysom za trudną i mozolną pracę na roli Organizatorzy dożynek: Wójt Gminy Obrowo i Gminny Ośrodek Kultury zapewnili uczestnikom wiele atrakcji dla dorosłych i dla dzieci. Na scenie z ludowym repertuarem zaprezentowały się Zespół Ludowy „Kawęczynianki” Kapela Ludowa im „ Kamińskich”, Orkiestra Dęta gminy Obrowo, Osiecka Grupa Wokalno Teatralna dzieci i dorosłych, klub Seniora „Sami Swoi”, Kapela ludowa „Sami Swoi”. Dzieciom szczególną frajdę sprawił darmowy plac zabaw gdzie można było pozjeżdżać z dmuchanych zjeżdżalni oraz pobawić się klockami w kąciku edukacyjnym.

Na tegorocznych dożynkach wśród gwiazd polskiej muzyki tanecznej był zespół „Soleo oraz Teresa Werner. Osieckie dożynki zakończyła zabawa taneczna pod gwiazdami z Zespołem Applause oraz Zespołem Sky.


ZamknijNa tej stronie internetowej wykorzystywane są pliki cookies zbierane do celów statystycznych i wykorzystywane do poprawnego działania serwisu www.
Warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies można zmienić w ustawieniach przeglądarki - niedokonanie zmian ustawień przeglądarki jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na ich zapisywanie.